Świeżo wyciśnięte soki domowej roboty- ogromne bogactwo witamin, którego nie zastąpią nam soki ze sklepowej półki

Często słyszymy, że ważnym elementem zdrowej diety jest również picie różnego typu soków. Taka forma spożywania owoców ma mnóstwo korzyści, jednakże musimy wiedzieć jakie rodzaje soków są dla nas najlepsze.

Reklamy w telewizji zwykle zapewniają nas, iż soki z kartonu są bardzo zdrowe jak również że powinniśmy dużo ich pić. W sklepach możemy spotkać dwa najważniejsze rodzaje soków. Pierwsze z nich to te, które są jedno lub dwu dniowe na przykład soki marchewkowe. Drugie z nich to soki, które można znaleźć w kartonach. Soki z kartonu nie są tak zdrowe jak nam się wydaje. W związku z tym, iż mają posiadać stosunkowo długi termin przydatności muszą zostać poddane pasteryzowaniu. Podczas tego procesu traci się w dużej części witaminy, na których każdemu najbardziej zależy.

Przeczytaj bez zwlekania wpis spod linku (https://www.karpatkebab.pl/), gdyż najprawdopodobniej zaskoczy Cię to, jak bardzo ciekawe treści w tamtym miejscu są opublikowane.

Bardzo często możemy spotkać soki, które są rozcieńczane wodą lub dosładzane dużymi ilościami cukru czy też słodzikami. Nie jest to korzystne dla naszego zdrowia, z tego powodu więc najlepiej jest samemu wyciskać soki z ulubionych owoców jak również warzyw, korzystając z pomocy wyciskarki do owoców.

Świeżo wyciskany sok pozwala na dostarczenie dużych ilości witamin. Jest to też niezwykle szybki sposób na dostarczenie całej porcji warzyw czy też owoców, które powinniśmy zjeść wciągu doby. Przygotowanie soku nie zabiera nam zbyt wiele czasu, a korzyści ze spożywania tego rodzaju napojów są ogromne. W dodatku możemy sami skomponować ulubioną kompozycję owoców. Wyciskarka do owoców to jedno z rozwiązań, z których można skorzystać. Kolejnym z nich jest blender- ulubione owoce możemy zmiksować przykładowo z jogurtem naturalnym, tworząc wyśmienity koktajl. Wyciskarka do owoców to element wyposażenia, którego nie może zabraknąć w naszej kuchni. Jeśli uwielbiamy pomarańcze bądź grejpfruty możemy wyposażyć się w specjalną wyciskarkę do owoców cytrusowych, która jest bardzo prosta w użyciu i nie będzie zajmowała dużo miejsca w kuchni.

na zdrowie

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Świeżo wyciśnięty sok to bogactwo witamin, które są nam niezbędne do zachowania zdrowego organizmu oraz wzmocnienia odporności. Dobrze jest więc je samemu przygotowywać a także cieszyć się naturalnym smakiem soków owocowych, w odróżnieniu do dosładzanych produktów ze sklepu – w najnowszym wpisie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*