W obecnych czasach, kiedy zwykle szaleją kryzysy, każda duża spółka potrzebuje sprawdzonego Dyrektora ds. finansów

Dawniej firmy za podstawę swojego dobrego działania uważały doświadczoną księgową. Jednakże, obecnie to za mało.

W dobie XXI stulecia, gdy wszystko dzieje się szybko, a firmy są ponadpaństwowe niezbędni są obyci CFO.
deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – może spytać ktoś, kto nie jest zaznajomiony z angielskimi nazwami oraz stanowiskami istniejącymi w ogromnych koncernach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer czyli Dyrektor Finansowy. Stanowisko to znaczy o wiele więcej niż wyłącznie pilnowanie finansów koncernu. Chodzi również o robienie planów rozwojowych i określanie potencjalnych zagrożeń. By dobrze funkcjonować na tym stanowisku potrzebne będzie spore doświadczenie, przez to w państwach Europy Zachodniej CFO to z reguły ludzie po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takich jak Polska, bywają to osoby o wiele młodsze, ponieważ sytuacja w państwie zmienia się prędko i za tą zmianą trzeba nadążyć.

Nasze nowe wpisy są podobnie interesujące, co ten. Zatem kliknij w link tutaj elektroniczny obieg faktur i przeglądaj rzetelne informacje. Namawiamy!

Nawet więcej – należy ją wyprzedzać. Należy być pionierem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się nakreślaniem budżetu i wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy także utrzymywanie kontaktów z różnymi firmami.

Dlatego CFO dużo podróżuje po Europie oraz świecie – powinien zatem świetnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość firmy i przyszłość pracowników. Dlatego musi poszukiwać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*