Zakres urlopowy dla nowych rodziców bardzo się rozszerzyły w ciągu ostatnich lat

W przeszłości czas urodzenia dziecka sprawiał o wiele poważniejszy niż powinien stres dla nowych rodziców. Powód – stres związany z utrzymaniem zatrudnienia.
W dzisiejszych czasach sytuacja jawi się inaczej.

drukowanie książek

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Obicie fotela

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszłe matki są o wiele pełniej zabezpieczone pod względem prawnym. Urlop wychowawczy oraz macierzyński bardzo się poszerzył, a panie są objęte profesjonalną ochroną, która gwarantuje utrzymanie dotychczasowej pracy. Dziś obawy o negatywne skutki w środowisku pracowniczym z racji urodzenia dziecka jak np. strata bieżącego stanowiska lub zmniejszenie wypłaty za czas bycia nieobecną w pracy są niepotrzebne. Urlop wychowawczy jest niezbędny dla każdej kobiety żeby „dojść do siebie” oraz przygotować się do poradzenia sobie z nową rzeczywistością. W dzisiejszych czasach nie jest niezbędnym rezygnować z rozwijania swej kariery. Rola matki oraz kobiety która odnosi duże sukcesy na najróżniejszych polach jest jak najbardziej do pogodzenia. Jeśli nie posiadamy pewności w jakim zakresie urlop wychowawczy nam się należy trzeba odnieść się do stron rządowych – czyli mówiąc oględnie iść do źródła. Kierowanie się informacjami oraz z życia wyjętymi doniesieniami na różnego rodzaju czatach jest wyjątkowo nietrafionym pomysłem. Przedstawiane sytuacje są przeróżne – nie da się ich wrzucić do jednego worka. W razie dalszych niepewności warto zgłosić się po pomoc do radcy prawnego.

W wielu dużych miastach działają kancelarie, jakie zapewnią bezpłatną pomoc. Pamiętajmy – przysługują nam znacznie szersze prawa niż się na wydaje skorzystajmy z tego!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*