Co nam oferują sklepy ze zdrową żywnością?

Sklepy ze zdrową żywnością mnożą się ostatnimi czasy niczym grzyby po deszczu. Może razem z trendem na aktywne warianty wypoczynku sprawią, iż ogonki do doktorów nareszcie ulegną skróceniu? Oby tak było. Sklepy te proponują przede wszystkim wszelakiego rodzaju żywność ekologiczną, zaczynając od surowych jarzyn i innych plonów rolniczych posiadających stosowne poświadczenia i wspólnotowy znak (tzw. euroliść).
ekologia
Napisał: Baltimore RecNParks
Na podstawie: http://www.flickr.com
Czym charakteryzują się takie certyfikowane produkty rolnicze? Warzywa a także owoce takie hodowane były na glebie nieskażonej sztucznymi środkami ochrony roślin. Wolno w takich gospodarstwach korzystać jedynie z niechemicznych środków ochrony roślin. Jeśli z kolei idzie o hodowlę zwierząt, w tychże gospodarstwach zakazane jest karmienie ich wszelkiego typu antybiotykami, stymulatorami wzrostu czy też hormonami. Kurki (nowa witryna https://www.swojskispichlerz.pl/pl/p/Kurki-marynowane-240-ml/1201) spacerują wolne i znoszą zdrowe jaja. Farmy wytwarzające żywność ekologiczna są poddawane bardzo licznym kontrolom i to już od momentu kiedy rozpoczynają starania o przyznanie im certyfikatu gospodarstw ekologicznych.
Nim wytwarzane przez nie artykuły żywnościowe trafią do sklepu ze zdrowa żywnością dodatkowo poddawane są różnym kontrolom. W procesie produkowania żywności ekologicznej surowo zakazane jest dodatkowo stosowanie składników modyfikowanych genetycznie. Produkowana tym sposobem żywność (zobacz jak wyglądają badania przechowalnicze żywności) ekologiczna http://rawfoods.pl musi niestety być droższą od tej powszechnej, ponieważ do jej wyprodukowania potrzeba niewspółmiernie więcej czasu i wysiłku. Jest ona jednakże warta swojej ceny. Punkty ze zdrową żywnością http://sklep.rawfoods.pl/ proponują nam całą gamę wyrobów.
Oprócz artykułów nieprzetworzonych możemy tam kupić: artykuły śniadaniowe, mleko, octy, marmolady z owoców pielęgnowanych w sposób ekologiczny, produkty pszczele, pasty do posmarowania pieczywa, wszelakiego rodzaju: kasze, mąki, cukry, przetwory z rybne, rodzynki, napoje, suszone warzywa, nasiona, słodycze dietetyczne, herbaty, zioła, aż po garderobę z ekologicznej bawełny oraz ekologiczne środki czystości.
danie
Napisał: CityTree עץבעיר
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są również w w/w sklepach specjalne linie wyrobów poświęcone: diabetykom, osobom nietolerującym glutenu, osobom będącym na diecie jarskiej oraz dział z produktami dla dzieciaczków i niemowląt. Z całą pewnością każdy znajdzie w takim sklepie coś w sam raz dla siebie. Jeśli oprócz zjadania zdrowych potraw przyrządzanych z żywności ekologicznej zaczniemy dbać o formę fizyczną gimnastykując się w sposób regularny, wtenczas długie i zdrowe życie mamy zapewniane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 13:41:08
Tagi: owoce, dieta, żywność, hormony, ekologiczne, żywność ekologiczną