Dowiedz się z jakich powodów trzeba spożywać zieloną herbatę?

Herbata jest niewątpliwie ulubionym trunkiem w naszym kraju. Każdego dnia pije ją niemalże każdy, a duża liczba osób nie potrafi bez niej funkcjonować. Mamy możliwość wybierać wśród najróżniejszych rodzajów herbat: białe, czarna,czy pu-erh. Jednak nie wszyscy wiedzą, że ma ona dobry wpływu na organizm.

Herbata zielona
Napisał: POSTI
Na podstawie: POSTI
Sklepy oferują dużą ilość różnych gatunków herbat. Różnią się one smakiem aromatem oraz kolorem. Herbaty posiadają wiele właściwości zdrowotnych, dlatego należy nabywać herbaty wysokiej jakości, które można znaleźć w sprawdzonym sklepie z kawą i herbatą takim jak:Herbaty zielone wyjątkowo powszechne są w Azji, jednakże coraz większym wzięciem cieszy się na kontynencie europejskim. Trzeba zaznaczyć jej specjalne wartości zdrowotne. Posiada ona zdrowotny wpływ na dolegliwości pokarmowe, bóle głowy, a także problemy z oczami. Już dwie filiżanki dziennie mają zasadniczy wpływ w zapobieganiu chorobie Alzheimera. Zielona herbata powszechna jest też wśród osób odchudzających się.Zawarte w niej polifenole dostrajają organizm oraz procesy trawienne i przyspieszają przemianę tłuszczu w energię.

W czasie parzenia zielonej herbaty trzeba pamiętać o paru regułach. Aby napar nie stracił swojego smaku i zapachu warto zrobić go w miękkiej wodzie, o temperaturze między 60 a 90 stopniami Celsjusza. Niedługi okres parzenia herbaty - około 3 minut sprawi, że napój będzie stymulujący. Przedłużenie okresu parzenia sprawi, że herbata będzie miała działanie uspokajające. Przeczytaj pod tym adresem -

Kubek z herbatą
Napisał: Irving Tea
Na podstawie: Irving Tea
Przytoczmy chińskie przysłowie – prawdziwą duchową równowagę zyskuje się podczas picia herbaty. Ten dobrze zrobiony napój dokłada organizmowi żywotności, a duszy umożliwia na moment osiągnąć wyciszenie oraz równowagę.

By stworzyć autentycznie stabilny mikrowszechświat swojego życia, należy świętować podawanie herbaty i smakować się jej zapachem. Delektować się nią można jednak nie tylko za sprawą zmysłu smaku, ale i wzroku, a to dzięki zdolnościom współczesnych projektantów, którzy odziewają herbatę w oryginalne kształty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-27 14:52:45