April 2016 archive

Piknik w ogrodzie – co warto pamiętać

jedzenie na grilla
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Wczesna jesień , a także lato to znakomita pora na drobny grill z rodziną. Spotkania towarzyskie w plenerze warto uświetnić ciepłym, samodzielnie przyrządzonym posiłkiem. Do tego zdecydowanie się przyda doskonałej jakości grill, który równomiernie upiecze potrawy i nie zniszczy się po pierwszych dwóch sezonach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-29 15:38:27
Tagi: danie, piknik, tłuszcz

Jak parzyć kawę?

Kawa
Kawa jest napojem przygotowywanym z palonych a następnie mielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca. Owoce kawowca zostały odkryte w Etiopii, a do Europy dotarły około XVI wieku. Pierwsza kawiarnia została założona w Wiedniu w 1683 roku przez Polaka Jerzego Kulczyńskiego. W Polsce pierwszym miejscem, w którym serwowano aromatyczną kawę, była warszawska kawiarnia powstała w 1724 roku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-21 14:12:07
Tagi: ekspresy, filtr, zmielona kawa

Zioła dla zdrowia organizmu – o czym wskazane jest w pierwszej kolejności pamiętać podczas ich wykorzystywania?

zioła
Napisał: KateMonkey
Na podstawie: www.flickr.com
Medycyna naturalna cieszy się dzisiaj dużo większą popularnością. Dlaczego? Ludzie są żywo zainteresowani tym, jakie możliwości gwarantują im dostępne dla wszystkich produkty. Naturalnie, medycyna konwencjonalna ciągle stanowi trzon terapii schorzeń oraz z roku na rok rozwija się sprawniej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-15 16:50:53
Tagi: Leczenie, opakowania, producent, działanie, oddziaływanie

Jabłka czyli owoce, które są naszym sukcesem eksportowym

koszyk z jabłkami
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Kiedy rozmyślamy o naszym państwie, to na sto procent przyjdą nam do głowy również polskie owoce. Wszyscy ludzie, którzy wychowali się w Polsce posiadają świadomość, kiedy mamy czas, na jaki rodzaj owoców. I doskonale wiemy, że pewne owoce najlepsze są jedynie świeże. Jednak, jeżeli chodzi o nasze owoce, to o wiele więcej niż to, co zerwiemy z drzewka, które posiadamy w swoim ogrodzie. Otóż Polacy eksportują ogromną wielość owoców.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-13 10:12:45
Tagi: owoce, sadownictwo

Jakich talerzy i garnków wskazane jest używać?

garnek
Napisał: shoaib iftikhar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Garnki i talerze niewątpliwie zajmują niezmiernie ważne miejsce w naszej kuchni. Przygotowywanie posiłków bez garnków oraz talerzy raczej nie byłoby wykonalne. Wskazane jest jednak zastanowić się, jakie garnki oraz talerze będą najlepsze do naszej kuchni i których warto używać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-04-08 14:48:33
Tagi: kuchnia, zastawa stołowa, posiłek