Zrobienie gruntownego przeglądu samochodu przed ciepłymi miesiącami

Po zimowym czasie samochód wystawiony jest na szereg innych czynników, jakie są zdolne sprawić mniejszą lub większą usterkę – w efekcie zrobienie przeglądu zarówno samochodu oraz jego wyposażenia nie jest opcją, lecz najzwyklejszą koniecznością.
inwestycji
Napisał: Mace Ojala
Na podstawie: http://www.flickr.com


przegląd gaśnicy


Produkty
Napisał: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bez przeglądu nie mamy pewności, że kierujemy pojazdem, bezpiecznym. Ryzykowanie życiem oraz zdrowiem dla chwilowej oszczędności nie jest dobrym pomysłem. Niezdecydowanych powinny również do przeglądu przekonać możliwe wysokie mandaty – lepiej jest zrobić ten odkładany przegląd gaśnicy i mieć spokój. Przegląd gaśnicy właśnie to rodzaj czynności, za jaką rok rocznie policjanci karzą kierowców. Prowadzenie samochodu bez sprawnej gaśnicy jest zwyczajnym dopraszaniem się o nieszczęście w przyszłości – nie ma potrzeby kusić losu. Dobrze jest wychodzić z założenia – lepiej mieć i nie potrzebować niż nie mieć i w efekcie żałować. Przegląd gaśnicy to zaledwie punkt wyjścia przed wyruszeniem na lenią trasę, chociaż całościowy przegląd może wiązać się z sporymi wydatkami, to oszczędzać na bezpieczeństwie i komforcie jazdy raczej się nie zwróci. Sporo współczesnych kierowców często omija serwis wielkim łukiem – raczej szybciej niż później kłopoty i tak nas dościgną. Jeżeli argumentujemy swą decyzję wyłącznie kosztami to warto jest zastanowić się jak wielka będzie kwota, gdy odkładane kontrole zaowocują nagłymi postępującymi po sobie usterkami.
Bądź bezpieczny oraz miej środki na przyszłość – dokonaj niezbędnego przeglądu zanim problemy dadzą o sobie znać. Odpowiednio wcześniej zaplanowany serwis pozwoli zrobić listę najpilniejszych priorytetów, a nie brać się za wszystko na raz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:28:38
Tagi: Ryzyko, kary, pomysł, okres