Co to jest smartBOX, jakiego rodzaju oferuje funkcje oraz do jakiego celu w ogóle może służyć?

W obecnych czasach posiadamy okazję korzystania z wielu sprzętów, których nazwy rozpoczynają się od wyrazu "smart". To brytyjskie określenie oznacza "sprytny", z kolei w wypadku różnorodnych urządzeń, określenie to znaczy, że taki sprzęt jest uniwersalny.


Dla przykładu tak zwany smartBOX, czyli tłumacząc ten wyraz dosłownie "sprytne pudełko", to narzędzie, jakie służy do zdalnego pobierania informacji z różnorodnego rodzaju urządzeń pomiarowych.


Obróbka skrawaniem (cnc)
Napisał: Windell Oskay
Na podstawie: http://www.flickr.com


Należą do nich między innymi liczniki prądu czy też gazu oraz przykładowo urządzenia do analizy pomiarów sieci. Odczyt pobranych danych ma miejsce przy pomocy trzech różnych tak zwanych interfejsów komunikacyjnych. Mogłyby one pozostawać skonfigurowane w dowolnej formie. Warto także dodać, że tego typu narzędzie jak smartBOX posiada aż 16 wejść impulsowych w formie dwóch gniazd posiadających po osiem wejść. Są one wykorzystywane do pobierania odczytów z urządzeń pomiarowych.


box social tracking dashboard
Napisał: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto też wspomnieć, że tego typu narzędzie jak smartBOX posiada poza tym swe odmienne zastosowania. Może zatem spełniać funkcję konwertera protokołów (umożliwia to bezpośredni dostęp do przyrządu pomiarowego). Narzędzie to może także umożliwiać rezultaty pomiarów za pomocą protokołu Modus TCP. Wartym dodania jest fakt, że wspomniane urządzenie może być zaopatrzone w modem, co zezwala gromadzić dane ze sprzętów znajdujących się w dużym oddaleniu lub w ciężkim w dostępie terenie.


Można więc powiedzieć, że opisywane urządzenie niezwykle usprawnia odbieranie danych, a tym samym przyspiesza funkcjonowanie niektórych spółek informatycznych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:07:05
Tagi: informacje, czas, zysk, firm, wyniki