Ból zęba? Jak najszybciej skonsultuj się ze stomatologiem, ponieważ może to być zapalenie miazgi, jakie wyleczyć można wyłącznie kanałowo

Każdy z nas uwielbia słodkości, które potrafią naprawić samopoczucie nawet w najgorszy dzień. Na nieszczęście objadanie się słodkościami nie zawsze wychodzi nam na dobre. Negatywne skutki to między innymi otyłość, cukrzyca , a także problemy z zębami. Jeśli chcemy tego uniknąć to powinniśmy opracować dietę, w jakie będzie można spożywać wszystko, jednakże z umiarem.

Continue reading

Jak trzeba dbać o swoje zęby żeby jak najrzadziej odwiedzać gabinet stomatologiczny.

Jednym z najbardziej chyba nielubianych przez większość lekarzy jest stomatolog – sporo osób zaczyna się bać nawet po usłyszeniu tego słowa. Jest to trochę zrozumiałe, jeżeli przez lata w gabinetach dentystycznych niestety bardzo bolało, i podczas rwania zębów, i przy wierceniu. Oczywiście najlepszą metodą na to, żeby uniknąć wizyt u stomatologa jest należyte dbanie o czystość zębów.

Continue reading

zjawia się nie wiadomo skąd i utrudnia życie – ból głowy. Jak można z nim walczyć, jakie są najlepsze sposoby?

Tak to już jest z bólem, że często dopada nas w najgorszym momencie. Z reguły nie zapowiada jakichś szkodliwych zdrowotnych problemów, to jednak ból głowy może nam bardzo utrudnić funkcjonowanie. Łatwo też się go pozbyć, trzeba przyjąć tabletkę przeciwbólową. Ale jak często boli nas głowa to zbyt regularnie zażywamy leki, a to niezbyt dobrze dla naszego ciała. Tym bardziej, że może sobie poradzić bez tego.

Continue reading