Dbałość o zęby

Zęby, pomimo że zbudowane z bardzo wytrzymałego szkliwa, są narażone na z pozoru niezbyt niebezpieczną chorobę – próchnicę. Za powstawanie próchnicy są odpowiedzialne bakterie żyjące w jamie ustnej, żywią się one cukrami zawartymi w spożywanym pokarmie, rozwijają się więc na pozostałościach pożywienia pozostałych w szczelinach międzyzębowych.

Continue reading

Jakiego typu cechami powinien wyróżniać się porządny dentysta? Czy posiada je nasz stomatolog?

Wybór właściwego stomatologa jest niezwykle istotny dla zdrowia fizycznego, jak również psychicznego pacjenta. To właśnie dentysta przeraża nawet wielkich twardzieli, a ci delikatniejsi mogą w ogóle zrezygnować z wizyt z obawy przed bólem. Tak naprawdę nie ma się czego bać, natomiast zapamiętać należy, żeby wybrać bardzo dobrego specjalistę, jak gabinet stomatologiczny Wałbrzych.

Continue reading

Zęby powinny być białe

Na całe szczęście szybko maleje liczba tych Polaków, którzy najzupełniej nie zwracają swojej uwagi na zęby. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ tak naprawdę polscy podatnicy tak jakby później zrzucają się na długotrwałe leczenie. Jeżeli statystyczny Kowalski będzie regularnie chodził do dentysty, pewnie jego zęby będą OK.

Continue reading