W wielu sytuacjach liczy się niezbędne wsparcie. Szczególnie jest to niezbędne jeśli chodzi o ważne sprawy

W różnych życiowych sytuacjach potrzebujemy danego typu pomocy, dzięki któremu prościej będzie nam sobie poradzić. Jest wiele rodzajów tego typu wsparcia, natomiast my w poniższym artykule skupimy się głównie na dwóch jego rodzajach, odnoszących się do spraw mieszkaniowych oraz zawodowych. W jednej sytuacji musimy wiedzieć, co powinno nam przysługiwać z tytułu prawa pracowniczego, a także jak najlepiej zarządzać swoją firmą, z kolejnej – jeżeli użyczamy jakiejś osobie lokal, to należy bardzo dobrze zdawać sobie sprawę, jaką przygotować umowę, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Continue reading

Naucz się zasad księgowości

Dobry księgowy w każdej firmie to skarb, cały czas niezwykle zorientowany, doskonale upora się z najtrudniejszym prawie podatkowym a także znajdzie sposób na zaoszczędzenie pieniędzy tam, gdzie można. Wśród bardzo wielu, praw, podatków i ulg niezwykle łatwo jest się zgubić świeżo upieczonemu właścicielowi firmy.

Continue reading

Jak a także do kiedy rozliczyć PIT-28 – wytyczne

Zeznanie PIT 28 rozliczasz, kiedy w roku podatkowym uzyskujesz dochody opodatkowane z tytułu: pozarolniczej działalności gospodarczej bądź umowy wynajmu, podnajmu, poddzierżawy czy też pozostałych umów o analogicznym zakresie.
Zeznanie będzie Cię więc dotyczyć, kiedy do 20 stycznia roku podatkowego dostarczyłeś pisemne oświadczenie o doborze tego sposobu opodatkowania, natomiast gdy rozpoczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w trakcie roku podatkowego.

Continue reading

Kiedy pracobiorca może złożyć wniosek o urlop bezpłatny?

W każdej chwili zatrudniony ma prawo złożyć wniosek o tenże urlop. Jednak to od decyzji zwierzchnika zależy, czy go dostanie .
Urlop bezpłatny, o jaki zatrudniony może prosić chlebodawcę dostarczając mu wniosek o urlop bezpłatny, pozwala na przerwanie wykonywania pracy dla chlebodawcy bez zrywania umowy o pracę.

Continue reading