Nasze oczy potrzebują właściwej diagnozy

Niby wszyscy wiemy, iż wzrok jest bardzo istotnym zmysłem, iż bez niego ciężko jest działać oraz przez to właśnie warto o niego dbać. Upominamy dzieci, by nie siedziały zbyt niedaleko telewizora, żeby nie czytały przy zbyt słabym świetle. Jednak przeważnie dzieje się tak, że samodzielnie jako osoby dorosłe nie do końca już przykładamy wagę do prawidłowej opieki oczu, a co się z tym wiąże, zazwyczaj okazuje się, iż z wiekiem nasz wzrok psuje się w zastraszającym tempie.

Continue reading

Jakie są dostępne sprawdzone nieinwazyjne i operacyjne techniki leczenia wad wzroku?

Różnorodne wady wzroku są znacznym problemem w obecnym świecie. Niepokoi między innymi to, że spotykają coraz młodsze osoby. Przyczyny tego stanu rzeczy są rozmaite. Obecnie są to w dużym stopniu względy biorące się z trybu życia prowadzonego przez coraz bardziej znaczne rzesze ludzi. Jest to mianowicie tryb życia w większości siedzący, przewidujący wielogodzinne siedzenie przed ekranem komputera. Wynika to często z rodzaju pracy, jaką się posiada. Osoby takie powinny jednak uzupełniać swoje braki w ruchu i aktywności, a często tak nie jest. Do następstw prowadzenia siedzącego trybu życia zalicza się otyłość, wady postawy, a także choroby wzroku. Tym ostatnim można zapobiegać, dając odpoczynek oczom. Pomagają w tym wycieczki, najlepiej na łonie natury. Gdy jednak taka wada już się pojawi albo jest wadą wrodzoną, można z nią walczyć rozmaitymi sposobami. Klinika okulistyczna jest miejscem, gdzie można ocenić stan swojego wzroku i otrzymać poradę co do dalszego postępowania.

Continue reading

Czy osoby z wadą narządu wzroku zmuszone są do funkcjonowania w szkłach kontaktowych?

Aktualnie niemal wszyscy korzystamy z komputerów i innych urządzeń, które narażają nasz wzrok na uszkodzenie. Bardzo często charakter pracy zmusza nas do kilkugodzinnego wpatrywania się w komputer. Bez wpływu na nasz wzrok nie pozostają również telefony komórkowe oraz inne tego typu gadżety.

Continue reading