Lojalność w cenie złota

O lojalność ich otoczenia ubiega się każda firma. Przywiązanie dwóch grup okazuje się tutaj kluczowa: klienci oraz pracownicy. W jaki sposób jednak zjednać nam tych wszystkich ludzi a także co zrobić, by intratna propozycja konkurencji nie skłoniła ich do skorzystania z innej oferty?

sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com

Popularnym instrumentem są programy (zobacz rozliczenie pit 2020 program) motywacyjne profill i pakiety lojalnościowe. Programy motywacyjne zwiększają poczucie przynależności pracobiorcy do przedsiębiorstwa. Dobrze zaprojektowany system konsekwentnie implementowanych i periodycznie powtarzanych czynności tworzy więź między firmą oraz pracownikiem, dostrzegającym siebie jako część większego organizmu, gdzie może się rozwijać i czuć się ważnym elementem.

Często przy tym brak konsekwencji w działaniu czy nieumiejętność dopasowania czynników ma owoc w tym, że rezultaty są mało widoczne a nawet zwyczajnie niezadowalające. Lepiej się w takim wypadku zwrócić do specjalisty z doświadczeniem w tym temacie.

Klapy oddymiające

Autor: Firma WIŚNIOWSKI
Źródło: Firma WIŚNIOWSKI

Programy lojalnościowe profill są za to adresowane do klientów. Ich misją jest skłonić do poznania produktu, ale przede wszystkim utrzymać przy marce i skłaniać do kolejnych nabyć produktu. Poszczególne rabaty za n-ty zakup bądź zniżki od konkretnej ceny działają w większości przypadków niezwykle skutecznie. Najistotniejsza jest odpowiednia komunikacja z klientem oraz przejrzyste reguły.

Swoje usługi proponuje wiele przedsiębiorstw umożliwiających pomoc w planowaniu i przeprowadzeniu omawianych programów. Zależnie od rozmiarów niekiedy warto skorzystać z znajomości tematu i zaoszczędzić tak czas jak i pieniądze na ewentualnych porażkach.

Już pozyskana lojalność klienta lub pracobiorcy to czysty skarb. Przywiązani konsumenci i pracownicy są w stanie więcej wybaczyć, łatwiej ulegają wpływom oraz chętniej biorą udział w aktywności przedsiębiorstwa. Zalet jest wiele, zatem jest o co walczyć.

Źródło: Profill.com.pl