Czemu apteczka pierwszej pomocy okazuje się tak pomocna, jak ją skompletować?

Apteczka pierwszej pomocy to pojemnik, gdzie przechowuje się materiały i preparaty pierwszej pomocy. Taka skrytka powinna być adekwatnie oznakowana, odporna na uszkodzenia oraz czysta. Pojemnik z preparatami medycznymi powinien się znaleźć w każdym mieszkaniu, warsztacie oraz samochodzie. Nie powinno się kpić z jej wartości. Nieszczęście może przydarzyć się w każdym miejscu i warto mieć pod ręką wszystko to, co pomoże w bandażowaniu ewentualnych uszkodzeń.

apteczka

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Nikt nie zaprzeczy, iż apteczka pierwszej pomocy jest konieczna w przedsiębiorstwach przemysłowych, ale przecież wypadek ma możliwość się wydarzyć także w biurze. Jednej i drugiej wyposażenie nie może być oczywiście takie samo. Należy apteczkę zawsze dostosować do okoliczności. Nie ma czegoś tego typu jak standardowa apteczka pierwszej pomocy, która pasowałaby do wszystkich sytuacji, jej zawartość trzeba uzupełniać i dostosowywać do warunków. Ze względu na to możemy wyselekcjonować kilka rodzajów apteczek: apteczka do zastosowania w przemyśle (z myślą o biurach, fabrykach i zakładach produkcyjnych), apteczka samochodowa (potrzebna jest oczywiście w nagłych potrzebach drogowych; musi zawierać zarówno preparaty, jakie zabezpieczą osobę udzielającą pomocy, jak i dużą liczbę różnych specyfików opatrunkowych), apteczka na ścianę (wydaje się najbardziej popularna, jednak jednocześnie jest najsłabiej pomocna ze względu na brak możliwości przeniesienia), i na koniec apteczka prywatna (umieszcza się w niej najchętniej wszystkie ogólnodostępne leki oraz preparaty ratunkowe, jakie posiadamy u siebie (Czarmed.pl).

bandaż

Autor: jynmeyer
Źródło: http://www.sxc.hu
W naszym kraju brakuje przepisów, które mówiłyby, co powinna posiadać apteczka pierwszej pomocy. Powinno się dopasowywać jej wyposażenie odpowiednio do zastosowania oraz ilości osób, które ma ratować. Apteczka ratunkowa powinna mieć to wszystko, co pomoże nam ratować stan i życie ofiar.

Jeśli chcesz zgłębić analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tu i zdobądź pomocne informacje także w podobnym serwisie.

Trzeba pamiętać, że nie jest to schowek na medykamenty dezynfekujące czy przeciwzapalne. Apteczka pierwszej pomocy musi kondensować raczej znaczną liczbę opatrunków, plastry, nożyczki, pled termiczny, jałowe gaziki, chusta trójkątna itp.