Czy też lubisz obiad w eleganckim otoczeniu?

Jedzenie to nie wszystko, wydają się mówić osoby, które lubią spożywać posiłki na czymś ładnym. Lepiej smakuje, kiedy zgromadzi się wokół stołu dobrych znajomych, ucztuje się w domowym zaciszu lub w ulubionej knajpce, a do tego mamy nasze ulubione dania na zjawiskowych talerzach, w cudownych kubkach, bardziej smakuje, kiedy nie jemy plastikowymi sztućcami i kiedy nie dostajemy jedzenia na plastikowej tacce. Otóż to, w wielu miejscach ciągle pokutuje przekonanie, iż liczy się tylko jedzenie, a to na czym (albo w czym) się je i pije, to nieważne.

restauracja

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba sobie niestety powiedzieć, że zdarza się to dosyć często.

Nie jesteś pewien odnośnie tego problemu? Po prostu sprawdź informacje dostępne dokładnie tu. Wszystko jest dogłębnie opisane.

Po chwili namysłu stwierdzamy jednak, że można zrozumieć właścicieli gastronomicznych lokalów. Są często niewielkie, nie pomieszczą zmywarki, zamówienia podaje się w nich prędko, więc jest spory przerób i nikt nie myśli o zastawie obiadowej. Ponadto, tak jest wygodniej, gdyż obsługa nie musi myć naczyń, a jedynie wyrzuca się normalnie plastikowe talerzyki, kubki, sztućce do śmietnika. A nie ma to przecież jak piękny serwis obiadowy w restauracji i mieszkaniu.

No tak, jednak nie dość, że jest to mało finezyjne (przecież nikt nie wymaga wspaniałej zastawy obiadowej), zniechęca sporo klientów, także tych, którzy lubią mieć podany posiłek na czymś ładnym, to jeszcze jest to nieekologiczne.

Stworzyliśmy dla Ciebie istotny link (https://pakujmy.pl/slomki-ze-slomy). Po kliknięciu w niego wyszukasz więcej wiadomości na interesujący Cię temat i będziesz mógł zgłębić swą wiedzę.

Tyle odpadów plastiku, ile się produkuje codziennie może przerazić. Trzeba zadać sobie pytanie: czy nie stoi to w sprzeczności z naszymi zasadami?

element zastawy obiadowej

Autor: Elin B
Źródło: http://www.flickr.com

Gdyż jeśli tak, to czy warto uczęszczać do tego typu miejsc? Właściwie nawet kiedy jesteśmy w nowym dla nas mieście oraz nie mamy pojęcia, że takie warunki panują w konkretnym barze, to na pewno będziemy w stanie podpatrzeć innych ludzi, którzy aktualnie siedzą przy stolikach, czy mają „obiad na plastiku”. Co istotne, sporo knajp, które z zewnątrz wyglądają okropnie, po których spodziewamy się najgorszego serwują świeże dania, na porcelanowym talerzu, z normalnym widelcem oraz nożem. Za to te nowo otwarte, ładnie urządzone, w których podają ładne ładnie ubrane kelnerki, mają niestety plastik. Jeżeli w tego typu barze sprzedaż nie idzie tak dobrze, to można sądzić, że jednym z winowajców jest właśnie ów nieszczęsna „zastawa”.

No cóż, są też ludzie, którzy nie muszą mieć wyszukanej oprawy, a zjeść mogą nawet ze stołu, gdyż najważniejsze jest jedzenie, i nie ma co wydziwiać. Może faktycznie, ale przyjemnie jest zjeść we własnym ulubionym gronie znajomych, na czymś estetycznym i porządnie wykonanym, przyjemniej wtedy mija nam biesiada.
Posted in Bez kategorii