Dobra Dieta i regularny ruch: wypróbuj skuteczne sposoby na piękne ciało i doskonałe zdrowie.

Niejednokrotnie gdy ktoś spyta nas, czy chcemy być zdrowi i piękni, odpowiadamy: „jasne, że tak!”. Ale w momencie gdy zostanie rzucone drugie pytanie: co robimy, by takimi się stać – często zapada zastanawiająca cisza…

sport to zdrowie

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com
Co trzeba zrobić, by posiadać idealne ciało i doskonałe zdrowie?

Twierdzi się, że człowiek jest tym, co spożywa. Wiele prawdy ma w sobie to powiedzenie.Jedzenie, które stale przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu siły albo wręcz przeciwnie: przyczyniać się do rozwoju chorób i pustoszyć nasze ciało.

Co rujnuje, a co umacnia nasze zdrowie?

Dobra dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że powinniśmy spożywać dużo roślin warzywnych i owoców. Z roślin warzywnych niesłychanie korzystne dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł a także roszponka. Doskonale odkwaszają organizm. Dzięki ich właściwościom jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na intensyfikację stanów zapalnych, powstanie raka, alarmujących zmian na skórze, unikniemy też problemów związanych ze skutkami otyłości. Pośród odkwaszających owoców króluje cytryna. By zachować młody wygląd i ocalić zdrowie musimy z rana wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę daje efekty!

A co powinniśmy usunąć z naszego jadłospisu?

Pierwszy na liście kilerów dobrego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasze ciało, jest przyczyną stanów zapalnych, rozwoju patologicznych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy czy przewlekłego zmęczenia. Do produktów silnie zakwaszających zaliczają się także: biała mąka, biały ryż, żółty ser (zobacz również nabiał z Grecji) oraz kawa.

Sprawdź obfite w treść przydatne teksty (http://gabinetfizjopunkt.pl/masaz-klasyczny.html), posiadające potrzebne dane na opisywany temat – wejdź zatem tu i poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Aby zachować dobre zdrowie musimy unikać tych produktów albo chociaż znacznie ograniczyć ich przyjmowanie. Więcej szczegółów znajdziesz pod tym adresem:

Ruch to zdrowie!

dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock

Ale dobrze zbilansowana dieta nie wystarczy. Jednako ważny jest regularny ruch. By nasze ciało było przez lata młode a także zadbane powinniśmy wstać z kanapy, wyłączyć telewizor i zacząć systematycznie ćwiczyć. Na naszą formę wspaniale wpłynie jazda na rowerze, jogging, wizyta w pływalni czy nawet zwykłe przysiady, robione chwilę po wstaniu. Jeśli sami nie jesteśmy mocno zawzięci, by regularnie praktykować dowolną aktywność fizyczną – umówmy się z przyjaciółmi na wspólne bieganie, grę w siatkę czy piłkę nożną. Pamiętajmy, że to, czy będziemy posiadać doskonałe zdrowie i perfekcyjne ciało zależy tylko od naszych chęci!