Jak urządzić sklep spożywczy, ażeby dobrze robiło się w nim zakupy? O czym koniecznie należy pamiętać?

To rzeczywiście spora sztuka, aby właściwie urządzić sklep. Nie znaczy to jednakże, iż niemożliwym jest, żeby tego dokonać – powinniśmy znać parę zasad, które są za to odpowiedzialne. Przede wszystkim odpowiednie rozmieszczenie działów pozwoli pokierować klientem w taki sposób, ażeby szukając codziennych produktów poznał jak największą ilość towaru.

sklep spożywczy, market

Autor: hi-tlz
Źródło: http://www.flickr.com
Optymalna powierzchnia sali sprzedaży powinna wynosić 85-100 metrów kwadratowych, zaś do tego powinniśmy jeszcze doliczyć 20 metrów kwadratowych na zaplecze.

Jeśli uważasz, że nasz wpis jest warty zainteresowania, to kliknij też ten odnośnik – tak samo wartościowe materiały znajdziesz w najnowszym linku.

Ten metraż umożliwia zaopatrzenie sklepu w najbardziej potrzebne produkty i strefy sprzedaży. Jednocześnie tego rodzaju metraż zapewnia klientowi wygodę poruszania się po sklepie oraz zapewni przeprowadzenie szybkich i wygodnych zakupów bez wymogu przeciskania się pomiędzy półkami.

Nasz klient będzie więc bardzo szczęśliwy, jak będzie w stanie zrobić zakupy bez żadnych kłopotów, będzie wiedział, w jakim miejscu są komory chłodnicze , gdzie odnajdzie produkty z określonego działu, nie będzie tracił czasu na pytanie i chodzenie po sklepie Powierzchnia każdego miejsca w takim sklepie powinna być przypasowana do specyfiki klienta, jego przyzwyczajeń i oczekiwań. Istotnym elementem jest właściwe pokierowanie klientem w sklepie.
Możemy to na pewno zrobić poprzez rozmieszczenie różnych działów i grup towarowych w ten sposób, by klient poszukując codziennych produktów mógł obejrzeć jak największą ilość towaru. W okresie takich poszukiwań wzrasta szansa na zainteresowanie klienta pozostałą gamą produktów. Powierzchnię sklepu można podzielić na różne obszary wyodrębniane w odniesieniu do stylu życia oraz zachowania konsumentów. Produkty powinny być grupowane według pokrewieństwa handlowego, to sprawia, że możemy stworzyć tak zwaną sprzedaż wiązaną.

Klient np. kupując płatki śniadaniowe przypomni sobie, żeby zakupić mleko.

Jeśli opublikowane tutaj wiadomości są według Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie (https://jadenapodlasie.pl/oferty/kuchnia-podlasia) również znajdziesz coś interesującego!

Zrobi to jak będzie ono umieszczone w pobliżu. Jak będziemy mieli to na uwadze to na pewno zwiększamy swoje szanse na sukces sprzedażowy. Miejmy na uwadze więc, że właściwe ułożenie elementów, jak boksy kasowe czy lady (kliknij to), podzielenie sklepu na intuicyjne działy i rozłożenie tak każdego z produktów, żeby łatwo się kupowało, sprawi, że nasza sprzedaż będzie naprawdę bardzo dobra.