Kuracja, identycznie jak późniejsza rekonwalescencja, bywa powinnością podejmowaną przez lekarzy różnych specjalizacji

Damy, które uskarżają się na różnego rodzaju dolegliwości narządów ruchu, świetnie wiedzą, jak taka przypadłość jest w stanie utrudnić szare życie. Ból przy poruszaniu się czasem pozostaje tak duży, że nie wystarczają już maści lub tabletki przeciwbólowe kupowane w punkcie aptecznym. Co więcej, te bardziej groźne dolegliwości wymagają leczenia operacyjnego. Taki los staje się udziałem również osób w sile wieku – wystarczy przewrócić się na śliskim trotuarze i nieszczęście gotowe.

link

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli decydujemy się na zapisanie się na wizytę do specjalisty i już wpisujemy w Google frazę ortopeda (doświadczony chirurg ortopeda z Wrocławia) Kraków, to musimy jednocześnie pamiętać, że czekają nas też wizyty u doktorów pozostałych specjalizacji. Aby móc kompleksowo leczyć nawet tak popularne zwichnięcia, wymagana jest współpraca między lekarzami. Prześledźmy zatem drogę, jaką musi przebyć chory, który cierpi na dotkliwy ból kolana.

O frazie ortopeda ( www.przychodniazycie.pl/408,Ortopedia-regeneracyjna-(PRP).html ) Kraków już wspomnieliśmy, zatem już w tym momencie możemy przekroczyć próg gabinetu, do którego wprzódy pisaliśmy maila. Dalsze leczenie jest uzależnione od przeprowadzonego rozpoznania i wyników badania. Zazwyczaj jesteśmy kierowani do następnego specjalisty, a konkretniej do radiologa. Badanie promieniami Roentgena pozwala uwidocznić szereg zmian niewidocznych podczas badania fizykalnego. Dzięki takiemu zabiegowi nasz ortopeda jest w stanie postawić właściwą diagnozę i wybrać najlepszą formę kuracji.

Jedną z ewentualnych form leczenia pozostaje leczenie farmakologiczne. Jednak nie zawsze jest ono skuteczne. W wielu przypadkach nasze nogi trafiają do gipsu albo są na dwa tygodnie unieruchamiane. Kiedy i tak szeroko zaplanowane działania okazują się daremne, wtedy najprawdopodobniej czeka nas np. operacja kolana. A kiedy trzeba zagwarantować stabilność tej części kończyny, to dodatkowo nasz ortopeda zaleci zabieg znany w naukach medycznych jako rekonstrukcja więzadła.

Kiedy leczenie szpitalne, a nierzadko i to farmakologiczne, się zakończy, nadchodzi czas na rehabilitację. W niektórych przypadkach na własną odpowiedzialność podejmowana próba usamodzielniania się nie przynosi jakichkolwiek rezultatów. Nic zaskakującego w tym, że większość osób wyjeżdża do szpitali rehabilitacyjnych, żeby tam dochodzić do pełnej sprawności. Takie działania są szczególnie ważne dla sportowców – specjalistyczna pomoc rehabilitanta jest w tym przypadku niezwykle nieodzowna.