Na co zwrócić uwagę przy nabyciu tortu na imprezę weselną?

Okazji do zabawy w ciągu roku jest dość dużo. Wesela, urodziny czy imieniny są do tego dobrą okazją. Bez względu na to, czy oferuje się zaproszonym cupcakes, torty urodzinowe czy torty weselne, należy postarać się o to, aby były one smaczne. To jest chyba podstawa każdego wyrobu cukierniczego. Nawet najpiękniejszy tort i cupcskes traci na jakości, jeśli nie ma odpowiedniego smaku.

tort

Szczególnie walory smakowe są pożądane w czasie zabawy weselnej i są niejako wizytówką państwa młodych. Ostatnio narodził się trend, by weselny tort komponował się w całe przyjęcie weselne. Komponować się ma tak samo forma, jak i jego wygląd. I rzeczywiście na wartość tortu mają wpływ nie tylko jego smak, ale także forma, kolor oraz styl. Dużą zaletą jest również niebanalność tortu urodzinowego czy weselnego. To przecież urodziny czy wesele konkretnej osoby. Toteż zarówno zabawa weselna, jak i produkty cukiernicze powinny być nietuzinkowe i niebanalne. Kopiowanie innych pomysłów jest bezpiecznym sposobem, ale nie zaimponuje się w taki sposób gościom. Warto sprawdzić ofertę Sweet-Home – kawiarnia Warszawa

Ostatnio dość popularne w okresie imprez weselnych stały się torty muffinowe. Kilkupiętrowa patera i ułożone na niej babeczki naprawdę budzą wrażenie na przybyłych gościach. Góra owego tortu jest zwieńczona niewielkim tortem, który ma zostać poddany symbolicznemu pokrojeniu przez nowożeńców.

tort

Autor: Siti Saad
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio stały się również modne małe torciki. Ich plusem jest doskonały wygląd i taki sam smak. Swój niebywały smak zawdzięczają temu, że są zamknięte w niewielkiej foremce. Każdy z imprezowiczów otrzymuje taki niewielki torcik i delektuje się nieutraconym smakiem. Ta świeżość wynika z tego, że torty są szczelnie zabezpieczone w paczce. Oferta tortów na http://sweet-home.pl/34,Torty_dla_dzieci.htmlżywy. Można przypuszczać, że wyroby tego rodzaju nigdy nie wyjdą z obiegu. Małe, ale posiadające zarówno walory wizualne, jak i smakowe, od dawna rozpływają się w ustach gości. Warto, aby ich forma była dostosowana do danej pory roku. Dlatego przykładowo jesienią warto zadbać o motyw złotego liścia, a latem o to, aby nie zabrakło w składzie świeżych owoców.