Program przydatny dla przedsiębiorców – a więc ewidencja środków

Własna firma oznacza dla właściciela nie tylko swego rodzaju niezależność, lecz również liczne obowiązki wynikające z przepisów. Jednym z nich jest na przykład ewidencja środków.

Jak ułatwić sobie konieczne czynności i skrócić czas czas potrzebny na sporządzenie poprawnej dokumentacji?
praca na komputerze

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawowy obowiązek inwentaryzacji środków może zajmować naprawdę sporo czasu. W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może skrócić ten czas nawet o 90%- polecany program inwentaryzacji. Wdrożenie programu zazwyczaj przebiega bez trudności oraz satysfakcjonuje najbardziej wybrednych użytkowników. Na rynku dostępne są rozmaITe programy do inwentaryzacji, które można dostosować do swoich potrzeb, a ponadto oferowane są również różne urządzenia – program do inwentaryzacji komputerowej znacznie uprości ewidencję środków trwałych w firmie, program do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych zdecydowanie zredukuje czas potrzebny na przeprowadzenie inwentaryzacji w firmie, poza tym przebieg inwentaryzacji można skrócić również (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) wykorzystując radiowe chipy zbliżeniowe.
Ewidencja środków trwałych dotyczy rzeczowych składników majątku. Obowiązek prowadzenia ewidencji środków trwałych określają ściśle przepisy. Obowiązek ewidencjonowania dotyczy zarówno właścicieli firm rozliczających się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jak i ryczałtowców. W sieci szybko znaleźć można program – firetms.com – do ewidencji środków trwałym, który jest sporą pomocą dla przedsiębiorców- . Program z bogatą funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na wybranych grupach środków.

Jeżeli chcemy spróbować takiego rozwiązania, na początek najlepiej wybrać bezpłatną wersję testową, tak aby sprawdzić czy program jest dostosowany do naszych potrzeb, czy jest prosty w obsłudze, czy rzeczywiście ułatwi nam pracę. Jeśli już zdecydujemy się na zakup programu, dowiedzmy się czy gwarantowana jest bezpłatna pomoc w obsłudze przez telefon lub internet, jak również czy program jest aktualizowany.