Przepyszny napój, który podbił serca Europejczyków, czyli skąd wzięła się czekolada oraz kiedy odkryto jej ogromny potencjał

Tak samo dzieci jak również dorośli uwielbiają czekoladę. Każdy z nas wybiera inny rodzaj czekoladowych słodkości, jednak ich wspólnym składnikiem jest kakao, które obecne jest w kulturze od wielu wieków. O historii czekolady możemy mówić bardzo długo, bowiem sięga ona wiele wieków wstecz.

ciasto czekoladowe

Autor: Hiroshi Yoshinaga
Źródło: http://www.flickr.com
Początków czekolady można poszukiwać u Majów. Ważne osobistości raczyły się bardzo smacznym napojem, jakim była czekolada z pianką. Majowie przygotowywali nieziemski napój z przetartych ziaren kakaowca tudzież mieszali je z różnymi przyprawami. Zarówno kakao jak i przygotowana z niego czekolada ma swoje korzenie na terenie Ameryki, z tego rejonu też przywędrowała w późniejszym czasie do Europy. Z początku indiański napój niezbyt smakował odwiedzającym Amerykę europejczykom, jednakże parę lat później docenili jego ogromny potencjał. W Hiszpanii próbowano nowych sposobów na przyrządzanie czekolady- rozpuszczając kakao we wrzątku a także mieszając z cukrem. Pyszna mikstura była dostępna jedynie dla hiszpańskiego dworu i przez wiele lat czekolada pitna jak również przepis na nią były dostępne jedynie dla niewielkiego grona osób.

Gdy przyszedł dzień, w którym wykradziono przepis na przepyszny napój, historia czekolady zupełnie zmieniła bieg. Czekolada była niezwykle popularna na europejskich dworach. Przygotowywano ją na wiele sposób, a każde spotkanie w towarzystwie gości musiało odbywać się w towarzystwie gorącej filiżanki tego niesamowitego napoju. Z biegiem lat powstawały coraz ciekawsze przepisy, a technika umożliwiła wykorzystywanie ziaren kakaowca na dużo innych sposobów. Obecnie, bardzo ciężko jest odnaleźć osobę, która nie lubi wyrobów z czekolady. Wszyscy mamy jednak odmienne gusta oraz upodobania, z tego powodu właśnie do czekolady dodaje się różnego typu przyprawy, bakalie czy też różni się ona zawartością kakao.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę na omawiany wątek, to zobacz nowy tekst (http://boxkitchen.pl/dieta-pudelkowa-dabrowa-gornicza/), który na pewno będzie dla Ciebie niesamowicie interesujący.

W dodatku, gorzka czekolada w niedużych ilościach korzystnie wpływa na nasz organizm tudzież likwiduje zmęczenie. Dobrze jest więc dla poprawy humoru a także zdrowia ulec czasem pokusie i wypić gorący napój czekoladowy.

czekoladki

Autor: Bodo
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej mówi się o negatywnych skutkach spożywania czekolady. Kakao jest jednak produktem, który obecny jest na świecie od dawien dawna – Ceneo.

Jeżeli w opublikowanym tutaj artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (http://www.cafepanamera.com/kolumbia-excelso) jeszcze jeden tekst.

Wiele lat temu doceniono moc czekolady tudzież jej właściwości, z których można skorzystać także dziś, ciesząc się jej pysznym smakiem.