W jaki sposób stworzyć doskonały wizerunek?

Autoprezentacja jest to sposób przedstawienia własnej osoby od najlepszej strony czy też takiego, za jakiego pragnęłoby się uchodzić.
Będzie ona mieć miejsce w publicznych wystąpieniach, ale także w prywatnym życiu.

autoprezentacja szkolenie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com
Na autoprezentację składa się dużo elementów, przede wszystkim: wizerunek, mowa ciała, zachowanie a także wypowiedzi. Wszystkie te czynniki modyfikujemy w ten sposób, by pozostali mogli nas odbierać w sposób pozytywny.

Emocjonujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij tu. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://www.account-pl.eu/publikacje/firmowe-wigilie-pod-okiem-fiskusa) – one również Cię bardzo zainteresują.

Powodzenie w życiu w ogromnym stopniu zależy od tego jak nas postrzegają inni ludzie. Warto więc kontrolować wrażenie, jakie się wywiera oraz odpowiednio nim kierować. W szczególności w wypadku poszukiwania pracy ważna jest autoprezentacja szkolenie z jakiej winien przejść każdy .

Informatyk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląd odgrywa olbrzymią rolę w odbiorze człowieka. Z tego względu powinno się szczególnie zatroszczyć się o własny wizerunek. Zależnie od tego w jakim celu oraz gdzie będzie dokonywana autoprezentacja, trzeba odpowiednio dostosować ubiór. Kiedy więc wybieramy się na rozmowę o pracę w dużym banku, warto ubrać się elegancko, choć schludnie. Kiedy natomiast mamy być zaprezentowani matce swej dziewczyny w czasie grillowania w ogródku, ubieramy się na luzie. Uśmiech natomiast powinien udowadniać, iż jesteśmy życzliwie usposobieni do zgromadzonych ludzi.

W trakcie dokonywania autoprezentacji warto zwracać uwagę na odpowiednią pozycję sylwetki: zawsze trzeba być lekko pochylonym w stronę rozmówcy (jednakże bez naruszania jego strefy intymnej!), wystrzegać się postawy zamkniętej (skrzyżowanych rąk oraz nóg, również siadania z nakładaniem nogi na nogę), trzymania w dłoniach toreb jak też pozostałych przedmiotów.