Z jakiego powodu ledowe telebimy tak chętnie się wykorzystuje przez współczesną reklamę zewnętrzną.

Telebimy przebojem wkroczyły się na rynek reklamy i wizualizacji, zastępując tradycyjne formy. Nie powinno to zresztą dziwić, że tak jest, bo w zestawieniu z tablicami reklamowymi albo bilboardami mają wiele plusów. Przede wszystkim są dużo bardziej elastyczne jeśli chodzi o samą emisję reklam. Przy klasycznej reklamie wszelkie zmiany będą wymagać fizycznego naklejenia albo przyczepienia nowego obrazu, a to będzie się wiązać z jakimś czasem i koniecznością zatrudniania do tego pracownika.

reklama

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com
Telebim warszawa rondo wiatraczna takich ograniczeń nie ma, bowiem obrazami które są wyświetlane steruje się przy pomocy specjalnego oprogramowania – tutaj.

Masz ochotę zobaczyć kolejne bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która na pewno zawiera cenne dane.

Przy niektórych telebimach wymagane będzie podjechanie do urządzenia i wprowadzenie zmian, lecz coraz częściej spotyka się ekrany, które można sterować przy pomocy internetu. A takie sterowanie wiąże się także z tym, że telebimy nie będą miały ograniczenia co do częstotliwości lub czasu emisji. Da się reklamy puszczać cyklicznie, zostawiać jakąś na dłużej czy zmieniać co godzinę – wszystko zależeć będzie od potrzeb, a wprowadzenie zmian w schemacie emisji będzie szybkie i wygodne.

telebim reklamowy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym plusem współczesnych telebimów jest ich świetna widoczność. Składają się one z niewielkich punktów, z jakich każdy się składa z trzech kolorowych diod. Poprzez sterowanie natężeniem światła każdej z tych diod otrzymuje się końcową barwę punktu, która jest widoczna przez odbiorcę. Układ sterowania obsługuje pracę wszystkich punktów, dając tym samym możliwość prezentowania dynamicznych, szybko zmieniających się obrazów. Diody użyte w telebimach charakteryzują się wysokim poziomem wydajności, przez co telebim Warszawa Żwirki i Wigury jest bardzo dobrze widoczny w każdych warunkach, nawet w zupełnej ciemności czy deszczu. Słyszy się niekiedy nawet sygnały, że natężenie światła emitowanego przez telebimy jest za duże, i mogą one rozpraszać kierujących jeśli postawione są zbyt blisko ulic. Jednak dla reklamodawców możliwości tego typu są niezwykle cenne, bo docierać mogą ze swoją reklamą przez całą dobę, bez żadnego ograniczenia związanego z pogodą czy czasem.