Zmagasz się ze schorzeniami dróg oddechowych? Dowiedz się czy lepiej w twoim przypadku sprawdzi się inhalator czy nebulizator

Choroby układu oddechowego są dziś coraz bardziej nagminne. Wynika to na pewno ze spotęgowania zanieczyszczeń, szczególnie w przypadku osób, które zamieszkują centra miast. Na choroby może mieć także palenie tytoniu, nie tylko czynne, ale też bierne, wbrew pozorom zdecydowanie bardziej niezdrowe dla naszych płuc.

inhalator

Autor: Thomas Widmann
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie niedomagania przybierają na sile oraz potrzebne jest stosowanie właściwych medykamentów, podawanych przez specjalne sprzęty typu inhalatory lub nebulizatory. Czym się różnią oraz w jaki sposób trzeba ich używać?Inhalator polecany jest nade wszystko przy lżejszych schorzeniach, na przykład uczuleniach bądź astmie nie powodującej za silnych objawów.

Zaabsorbowała Cię prezentowana tematyka? Kliknij więc tutaj i sprawdź więcej na stronie (http://apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza). Zamieszczone tam materiały też Cię bardzo zaciekawi.

Sprzęt umożliwia podać medykament od razu do dróg oddechowych – starczy przesunąć dźwigienkę, aby załadować lekarstwo, otworzyć usta wypuszczając z nich powietrze, włożyć do nich inhalator oraz biorąc głęboki wdech wcisnąć odpowiedni przycisk. Powinno się powietrze w płucach na kilka sekund, by specyfik zdążył się osadzić, przynosząc pożądaną ulgę. Najlepiej sprawdzają się inhalatory kieszonkowe, które można wziąć ze sobą i do pracy, i na wycieczkę. Jeżeli dolegliwość ma uciążliwy przebieg, korzystniejszy będzie nebulizator – inhalatory. To także inhalator, lecz pneumatyczny bądź ciśnieniowy, który nie wymaga na pacjencie koordynacji oddechu z podaniem leku. Z tego względu jest o wiele prostszy w użyciu oraz pozwala na zastosowanie go u małych dzieci lub u osób w starszym wieku, z jakimi czasem niełatwo jest się porozumieć. Nebulizatory wyposażone są w ustniki czy maski, które przykłada się do ust bądź dokładnie je obejmuje, a później włącza sprzęt spokojnie oddychając aż do momentu całkowitego wykorzystania leku umieszczonego wcześniej w pojemniku. Po zastosowaniu trzeba starannie umyć wszystkie części nebulizatora, aby nie gromadziły się na nim bakterie.

ciśnieniomierz

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Sprzęty medyczne potrzebne w domu to nie tylko inhalatory, dobrze jest również zaopatrzyć się w Omron ciśnieniomierze, zwłaszcza jeśli ktoś z członków twojej rodziny ma problem z ciśnieniem. Powinno się zabierać niniejsze urządzenia w każdą podróż, tym bardziej, iż w większości typów aut, w tym w Volkswagen Bora, są specjalne schowki, w których będą bezpieczne, a nigdy nie można być pewnym, kiedy mogą być przydatne – zobacz tu.