Znaczące wiadomości na temat rozliczeń PIT, zwrotu podatku i zasiłku macierzyńskiego

Każda postać, jaka odbiera jakieś dochody, winna rozliczyć się z nich z fiskusem. Oczywiście swoje dochody powinniśmy wykazać na stosownym zeznaniu podatkowym, powinno się także sprawdzić, czy liczymy się na obowiązującej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT zdołamy teraz zrobić na kilka rozmaitych sposobów. Podatnicy najczęściej wybierają rozliczenie PIT przez Sieć, ponieważ jest to prosty oraz śmigły sposób na rozliczenie wszelkiego podatku. Naturalnie rozliczenie pit poprzez Net nie zajmie nam więcej aniżeli kilka minut, mało tego zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Kiedy już rozliczmy PIT, zostaje nam tylko oczekiwać na zwrot podatku – kiedy zwrot podatku. Lecz kiedy zwrot podatku zdobędziemy? Jak długo będziemy na niego wyczekiwać? Zwrot nadpłaconego podatku powinien zostać zwrócony w biegu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania skarbowego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie podatkowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku zdobędziemy najpóźniej 4 lipca.

Nie ociągaj się – sporo szczegółów czytaj pod adresem (www.etteplan.com/pl/uslugi/doradztwo), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli pojawią się pewne pytania – z chęcią na nie odpowiemy.

Jeśli zaszła nieodzowność złożenia korekty, wtedy trzy miesiące są liczone od okresu jej złożenia. Czyli jeśli korektę złożyliśmy przykładowo 10 maja, wtedy zwrot podatku uzyskamy także do 10 lipca. Zwrot podatku może zostać wydawany na nasze konto bankowe, jeśli podaliśmy numer konta bankowego, zdoła też pozostać wysłany pocztą na nasz dotychczasowy adres zamieszkania. Jeśli składamy PIT przez Internet, wtedy nasza deklaracja może być rozliczona szybciej, aczkolwiek nie ma reguły, kiedy pozyskamy zwrot podatku – Cena Biznesu. Może to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji bądź też 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – suma oraz okres jego przyznawania może być różnorodny i niewątpliwie zależy od wielu składników. Minimalna kwota (zobacz smartvest.pl) zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, zazwyczaj jest ona przyznawana przez rok. Należy jednak pamiętać, że zasiłek macierzyński może dostać tylko jeden z rodziców, nie może być wypłacany jednocześnie matce i ojcu – zasiłek macierzyński.