W obecnych czasach, kiedy zwykle szaleją kryzysy, każda duża spółka potrzebuje sprawdzonego Dyrektora ds. finansów

Dawniej firmy za podstawę swojego dobrego działania uważały doświadczoną księgową. Jednakże, obecnie to za mało.

W dobie XXI stulecia, gdy wszystko dzieje się szybko, a firmy są ponadpaństwowe niezbędni są obyci CFO.

deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – może spytać ktoś, kto nie jest zaznajomiony z angielskimi nazwami oraz stanowiskami istniejącymi w ogromnych koncernach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer czyli Dyrektor Finansowy.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę na podobny temat? Zapraszamy więc do zaglądnięcia do następnej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://radca-pr.pl/).

Stanowisko to znaczy o wiele więcej niż wyłącznie pilnowanie finansów koncernu. Chodzi również o robienie planów rozwojowych i określanie potencjalnych zagrożeń. By dobrze funkcjonować na tym stanowisku potrzebne będzie spore doświadczenie, przez to w państwach Europy Zachodniej CFO to z reguły ludzie po 50-tym roku życia. W państwach rozwijających się, takich jak Polska, bywają to osoby o wiele młodsze, ponieważ sytuacja w państwie zmienia się prędko i za tą zmianą trzeba nadążyć.

Nasze nowe wpisy są podobnie interesujące, co ten. Zatem kliknij w link tutaj elektroniczny obieg faktur i przeglądaj rzetelne informacje. Namawiamy!

Nawet więcej – należy ją wyprzedzać. Należy być pionierem. Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się nakreślaniem budżetu i wewnętrznymi audytami. Do jego obowiązków należy także utrzymywanie kontaktów z różnymi firmami.

Dlatego CFO dużo podróżuje po Europie oraz świecie – powinien zatem świetnie znać język angielski. Na tak wysokim stanowisku bierze się odpowiedzialność za przyszłość firmy i przyszłość pracowników. Dlatego musi poszukiwać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.