Co to jest pozycjonowanie szerokie?

Już w początkowej fazie snucia planów na powstanie witryny należałoby zadać sobie ważne pytanie: w jaki sposób potencjalni internauci mogą dowiedzieć się o jej istnieniu? Reakcją na to zagadnienie jest pozycjonowanie. O tym, że jest to znakomita, gwarantująca oczekiwane rezultaty forma reklamy, wiemy nie od dziś. Lecz aby projekt ten przynosił jeszcze większe skutki powstało pozycjonowanie szerokie, tzw long tail – najszybsza i najbardziej wydajna metoda pozycjonowania.

wyniki w SERP-ach

Autor: Muhammad Rafizeldi
Źródło: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci wzrasta każdego dnia co sprawia, że tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz precyzyjniejsze. O ile wcześniej pozycjonowanie szerokie było w pewnym sensie koniecznością dla sklepów internetowych, współcześnie interesują się nim niemal wszyscy użytkownicy posiadający swoje strony internetowe.

Przedstawiany wątek opisuje niezwykle zajmujące sprawy – jeżeli chcesz poznać zbliżony materiał, sprawdź śmiało to omówienie (https://dryg.pl/oferty?categories=11&positions=101).

Ostatecznie przyjęliśmy do wiadomości, iż przykładanie wagi wyłącznie do wizualnej strony i treści witryny nie oznacza zagwarantowanego sukcesu. Z tej przyczyny dobrze skorzystać z usług solidnej firmy jak Artefakt w tym zakresie, więcej można przeczytać w temacie w dalszej części artykułu.

pozycjonowanie

Autor: NOGRAN s.r.o.
Źródło: http://www.flickr.com

Co oznacza ten termin? Pozycjonowanie szerokie to w skrócie, nastawienie się na pozyskiwanie odwiedzin z haseł o małej konkurencyjności, które sporadycznie są wystukiwane w wyszukiwarki.Najprościej można to wyjaśnić na przykładzie… butów.

Otwórz ten link (http://parkietypryczynicz.com.pl/parkiet-debowy/)! Na stronie znajdziesz ciekawe wiadomości na ten temat, omówione w naszymtekście.

Wpisując w wyszukiwarkę sformułowanie „buty” – wprawdzie pojawi się spora ilość wzorów, jednak trudno będzie o wybór tych najbardziej dla nas odpowiednich. Mało tego, nie określiliśmy bliżej czy szukamy butów do biegania czy dla psa? Lecz gdy gdy uściślimy swoje wymagania, fason na którym nam zależy, materiał z którego mają być wykonane – pisząc np. czerwone skórzane kozaki – szansa, że owe buty kupimy będzie bardzo duża.

Korzyści płynące z pozycjonowania szerokiego:– jedynie zdecydowani na kupno produktu lub usługi użytkownicy znajdą się na naszej stronie,- widoczny wzrost sprzedaży produktu tudzież usługi,- szybkie osiągnięcie wysokich pozycji,- frazy precyzyjne generują większy ruch na stronie,- bardziej przystępne koszty pozycjonowania frazy niż w przypadku fraz ogólnych.

Pozycjonowanie szerokie skierowane jest najczęściej do dużych i rozbudowanych serwisów, a więc sklepów w sieci, księgarni oraz witryn, które zawierają pokaźną liczbę podstron i treści.