Co to jest smartBOX, jakiego rodzaju oferuje funkcje oraz do jakiego celu w ogóle może służyć?

W obecnych czasach posiadamy okazję korzystania z wielu sprzętów, których nazwy rozpoczynają się od wyrazu „smart”. To brytyjskie określenie oznacza „sprytny”, z kolei w wypadku różnorodnych urządzeń, określenie to znaczy, że taki sprzęt jest uniwersalny.
Dla przykładu tak zwany smartBOX, czyli tłumacząc ten wyraz dosłownie „sprytne pudełko”, to narzędzie, jakie służy do zdalnego pobierania informacji z różnorodnego rodzaju urządzeń pomiarowych.

Obróbka skrawaniem (cnc)

Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com

Należą do nich między innymi liczniki prądu czy też gazu oraz przykładowo urządzenia do analizy pomiarów sieci. Odczyt pobranych danych ma miejsce przy pomocy trzech różnych tak zwanych interfejsów komunikacyjnych. Mogłyby one pozostawać skonfigurowane w dowolnej formie.

Zainteresowało Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z chęcią chcemy Cię zawiadomić, że następny kluczowy artykuł (http://lubin-adwokat.pl/odszkodowania) oczekuje na Ciebie na nowej stronie – zaczytuj się z przyjemnością.

Warto także dodać, że tego typu narzędzie jak smartBOX posiada aż 16 wejść impulsowych w formie dwóch gniazd posiadających po osiem wejść. Są one wykorzystywane do pobierania odczytów z urządzeń pomiarowych.

box social tracking dashboard

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też wspomnieć, że tego typu narzędzie jak smartBOX posiada poza tym swe odmienne zastosowania. Może zatem spełniać funkcję konwertera protokołów (umożliwia to bezpośredni dostęp do przyrządu pomiarowego).

Chcesz ciągnąć dalej ciekawą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj przeglądanie (komornikolesno.pl/licytacje-komornicze/) na następnej stronie.

Narzędzie to może także umożliwiać rezultaty pomiarów za pomocą protokołu Modus TCP. Wartym dodania jest fakt, że wspomniane urządzenie może być zaopatrzone w modem, co zezwala gromadzić dane ze sprzętów znajdujących się w dużym oddaleniu lub w ciężkim w dostępie terenie.

Można więc powiedzieć, że opisywane urządzenie niezwykle usprawnia odbieranie danych, a tym samym przyspiesza funkcjonowanie niektórych spółek informatycznych.