Jeżeli w naszym związku nie najlepiej się dzieje, to trzeba udać się na terapię dla par

Teraz ludzie żyją szybko i w sposób dosyć egoistyczny, dlatego także nie mają sił do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że łatwiej bywa skończyć związek oraz szukać czegoś innego, aniżeli starać się rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie są po prostu egoistami, którzy przedkładają swe potrzeby nad potrzeby innych. Stąd bierze się ogólna niechęć do znajdywania złotego środka.

Bezkonkurencyjne oferty, atrakcyjne ceny! To wszystko jest możliwe, chodź, spójrz na portal (https://dommuzykaseniora.pl/opinie/), a bez wątpliwości się nie zawiedziesz!

Do tego dochodzi szybkie życie, które sprawia, że małżonkowie rzadko spędzają ze sobą czas. I tak z reguły zaczyna się każdy kryzys. Od nas zależy, jak on się skończy. Można dać sobie spokój i każdy odejdzie w swoją stronę lub można walczyć o starą miłość. Powinniśmy podjąć wyzwanie i zapisać się na terapię. Tam pod czujnym okiem specjalisty będziemy mieli możliwość powiedzieć, co nam ciąży. Jednakże będzie trzeba wysłuchać również wersji drugiej strony. Psycholog zadba o to, żeby w czasie sesji nie było wrzasków i przekleństw. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafne. Terapia może ciągnąć się długo i musimy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, szczególnie jeśli mamy potomstwo i nie pragniemy niszczyć rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Trzeba dać również możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.