Piękny uśmiech i zdrowe zęby natychmiast potrafią przełamać wszystkie lody

Nie bez powodu twierdzi się, że przy zawieraniu nowych przyjaźni pierwsze wrażenie zdaje się być najważniejsze. Wtedy pomaga piękny uśmiech.

Nie każdy człowiek był obdarzony przez geny ładnymi i prostymi zębami. Są tacy, którzy zmuszeni są pomóc naturze i dla przykładu nosić aparat ortodontyczny. Bywają także ludzie, którzy posiadają proste zęby, ale borykają się z przebarwieniami. Wynikają one z różnych przyczyn. Są tacy, którzy sami na siebie ściągnęli takie nieszczęście, ponieważ przykładowo palą sporo papierosów czy piją kawę. Inne przebarwienia mogą wynikać z tego, że ktoś ma martwy ząb. Musiał pewnie przejść kanałowe leczenie i później ząb naturalnie zmienił kolor. Wybielanie jest zatem zabiegiem dosyć prostym i nie powinniśmy się go bać. Można też zdecydować się na piaskowanie zębów. To może usunąć kamień oraz drobne przebarwienia. Potem zęby poleruje się, żeby kolejne drobinki nie były w stanie się już do nich przyczepić. Zabieg trzeba powtarzać (raz lub dwa razy do roku). W trudnych przypadkach dentysta może doradzić nakładki na zęby (tak zwane licówki). Bardzo cienkie płatki przykleja się na zęby. Najdroższe są te, które wykonuje się z porcelany, natomiast tańsze są wersje kompozytowe. Jeżeli mieszkamy choćby na Dolnym Śląsku i niezbędny jest nam stomatolog estetyczny Wrocław na pewno posiada przynajmniej kilkanaście świetnych gabinetów, gdzie dobrzy dentyści rozwiążą nasz problem.

Musimy szukać w internecie opinii o danym stomatologu oraz umówić się na wizytę do tego, który wydaje się nam najlepszy z całej grupy.