Urodzenie potomka to przepiękny moment i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu Polki wywalczyły sobie, aby ich urlop wychowawczy trwał okrągły rok.
Każda matka potwierdzi, że pierwszy rok dziecka bywa niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to okres, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi tylko o mleko albo pilnowanie, ale o budowanie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W chwili rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już jedynie o swym bobasku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne jest to, by rozumieć, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego smyka. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie może być także niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże kwoty, ale mało która kobieta w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dodać tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego.

Spodobały Ci się wiadomości zawarte w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/badanie-satysfakcji-klientow/) możesz przenieść się do bardziej precyzyjnych danych, które znajdują się w linku poniżej.

Dzisiaj można również liczyć na dodatkowe środki z różnych państwowych pakietów.