Kto może korzystać z banku spermy? Kiedy korzysta się z takiej usług? Jak to wygląda?

Banki spermy to po prostu miejsca, w jakich przechowuje się męskie nasienie. Dzisiaj tego rodzaju miejsca nie budzą już tak znacznych emocji, jak dawniej. Wiadomo przede wszystkim, że są potrzebne, ponieważ dzięki zdeponowanemu w nich nasieniu wiele kobiet ma możliwość, aby zajść w ciążę, natomiast wielu mężczyzn może poczuć radość bycia ojcem.

W takich bankach przechowuje się nasienie dawców, jacy koniecznie powinni pełnić dosyć szczegółowe kryteria. Na przykład w ich spermie powinna być optymalna ilość plemników, minimum czterdzieści milionów w milimetrze o właściwej ruchliwości. Mężczyzna, jaki jest dawcą powinien być w dobrej formie, nie może być starszy niż trzydzieści pięć lat, nie powinien chorować na raka, nie może być również obciążony chorobami genetycznymi. Dodatkowo musi mieć odpowiedni wygląd, czyli ocenia się wzrost, budowę ciała czy kolor oczu.

in vitro

Autor: Luigi Guarino
Źródło: http://www.flickr.com

A jak prezentuje się to kosztowo, jaka jest bank spermy cena? Według prawa, jakie obowiązuje w Unii Europejskiej, mężczyzna powinien oddawać nasienie nieodpłatnie – czytaj o Gyncentrum. Nie bierze więc za to żadnego wynagrodzenia poza rekompensatą, na przykładza dojazd lub konieczność wzięcia urlopu w pracy. Ta kwota najczęściej nie przekracza 700 złotych. Pierwszy etap kwalifikacji to szczegółowa rozmowa, podczas której dawca musi odpowiedzieć na różne pytania, które odnoszą się między innymi do swojego życia seksualnego, sytuacji rodzinnej a także przebytych chorób.

Przyciągnął Cię taki post? To świetnie, ale kliknij ten odnośnik, gdyż dodatkowo przygotowaliśmy też inny tego typu artykuł, który warto zobaczyć ponadto (www.apteczka-madrali.pl/91-mukowiscydoza).

W następnej kolejności badana jest krew dawcy, aby między innymi sprawdzić czy określona osoba nie jest nosicielem zakaźnych chorób, jak HIV. Jeśli wyniki badań będą dobre, kandydat na dawcę oddaje nasienie do banku spermy, gdzie będzie ono zamrożone na okres sześciu miesięcy.

Po tym okresie takie badania są powtarzane i jak wynik jest prawidłowy, to zachowane w banku nasienie może być użyta do konkretnych procedur, zaś dawca dostaje rekompensatę. Później zaś dawca podpisuje z bankiem umowę cywilno-prawną, w zgodzie z jaką klinika in vitro jaka przechowuje nasienie jest odpowiedzialna za właściwe przechowywanie jego materiału biologicznego – dbaj o zdrowie . Najbardziej ważne w tym wszystkim jest to, i tu raczej nie ma obiekcji, iż każda para, jaka nie może począć dziecka naturalnie, dzięki takiemu bankowi otrzymuje taką możliwość. A to przecież najważniejsze dla wielu par.