Ważne wyposażenie gabinetu lekarskiego

Wszelakie zabiegi przeprowadzane przez lekarzy i stomatologów wymagają odpowiednich urządzeń medycznych. Lecz stosowanie tego typu narzędzi medycznych może się wiązać z ryzykiem zakażenia chorobami które są przenoszone poprzez krew. Niektóre z tych TAG=chorób są bardzo groźne, z tego też powodu bardzo ważne jest używanie przez lekarzy przyrządów, które odpowiednio zostały wysterylizowane.

Łóżko do gabinetu medycznego

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkadziesiąt lat wcześniej, gdy nie przykładano aż tak dużej uwagi na czystość i higienę podczas zabiegów medycznych, niekiedy mogło dojść do groźnych zakażeń różnymi odmianami żółtaczki czy innymi schorzeniami. Dziś sprzęt do sterylizowania jest tak powszechny i ogólnie dostępny, że w zasadzie powinien się on znajdować w praktycznie każdym gabinecie dentystycznym czy chirurgicznym. Produkowany jest w ogromnej ilości odmian. Dla niewielkich gabinetów w zupełności wystarczy niewielki Autoklaw Vacuklav o pojemności osiemnastu litrów.

Masz wielki problem z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twojego dylematu? Na pewno prędko pomoże Ci ta strona dentysta Wrocław cennik.

Do sterylizacji w tego typu urządzeniach przeważnie jest używana woda zdemineralizowana, a samo urządzenie posiada kilka programów sterylizacyjnych. Zastosowanie nowoczesnych sterowników powoduje, że można precyzyjnie dopasować odpowiednie parametry do rodzaju używanych narzędzi i przyrządów i w pełni kontrolować przebieg procesów (czytaj pełen raport).

Dentysta

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną grupą urządzeń medycznych służących do sterylizacji są dezynfektory, sprzedawane w różnych wielkościach i odmianach. Najczęściej są spotykane urządzenia zwane myjnie-dezynfektory do sprzętu medycznego i narzędzi. Podstawowym ich zadaniem jest mycie oraz dezynfekcja zgodnie z wyznaczonymi parametrami używanego w gabinetach medycznych wyposażenia, sprzętu a także ubrań. Najnowocześniejsze urządzenia tej klasy wykorzystują zaawansowane układy sterowania, dzięki czemu jednorodność procesów jest bardzo duża, a dodatkowo oszczędza się środki chemiczne używane w procesie mycia i dezynfekcji. Najpopularniejsze rodzaje dezynfektorów umożliwiają zastosowanie od czterech do piętnastu tac sterylizacyjnych, zgodnie z odpowiednimi normami. W wielu rodzajach użyty został modułowy system szuflad i wózków do mycia i wkładów, dzięki czemu w łatwy sposób użytkownik może kontrolować rodzaj materiałów do dezynfekcji.

Źródło: Znam.swidnica.pl