Gra na giełdzie może zapewniać zyski, jeżeli będziemy przestrzegać kilku kluczowych reguł

Jednocześnie granie, jak i inwestowanie na giełdzie to bardzo szeroki temat. Każdy, kto próbuje się w nim zagłębić powinien na godziny poświęcone na czytaniu kolejnych stron tekstu. Wszak w grę wchodzi znacząca gotówka, bywa, że oszczędności całego życia, z tego powodu nie powinniśmy postępować pochopnie.

giełda

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
I to jest najważniejsza zasada przy zakupie, jak i przy sprzedawaniu akcji. Standardowym pytaniem do każdego potencjalnego gracza będzie, „czy jesteś gotowy na ryzyko?”. Ponieważ bez niego nie ma giełdy. Żyłka hazardzisty jak i kierowanie się instynktem, jak i posiadaną wiedzą zostanie dla nas chlebem powszednim.

Na co należy szczególnie uważać? Każdy, kto wejdzie do gry na giełdzie, nie może pozbywać się oszczędności życia licząc, że zainwestowana kwota szybko mu się zwróci i będzie niczym milionerzy z czołówek gazet. To będzie najszybszy sposób do plajty. Na giełdę musimy wchodzić stosunkowo małymi krokami, zwłaszcza, kiedy debiutujemy. Miesięczna suma którą przeznaczymy na grę powinna być niewielka, aczkolwiek regularnie rosnąć. Pamiętajmy, giełda dla początkujących czytaj tutaj więcej nie jest prosta.

forex

Autor: Jim Makos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy również pamiętać o prowizjach maklerskich. Na nasze nieszczęście cała kwota, którą mamy przeznaczoną na kupno akcji nie będzie na to wydana, gdyż każdy bank czy makler będzie od nas oczekiwał stosownej prowizji. Powiedzmy, że rachunek maklerski wynosi 4 zł, czyli za każdą operację pobierana jest właśnie taka kwota. Bez względu na to, czy kupimy, czy też sprzedamy akcje. Bardziej się opłaca kupić akcje konkretnej spółki czy wielu?

Większość początkujących inwestorów zastanawia się czy inwestować swoje fundusze w jedną spółkę, czy też może w kilka. Zważywszy na to, że giełda jest zmienna, i nagle dana spółka może dużo stracić, logicznym rozwiązaniem zdaje się rozłożenie naszych akcji na wiele spółek. Wtem gdy stracimy wraz z poszczególną spółką to pozostaje nadzieja, że kolejna pójdzie, np.

Ten niezwykle użyteczny portal (https://dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-tlenkowe-progresywne/) prezentuje zbliżoną tematykę, co artykuł, który w tym momencie czytasz. Jeśli Cię on interesuje, kliknij ten link!

w górę. Dzięki czemu rachunek stosunkowo się wyrówna. Pamiętajmy o tym, ze pochopne decyzje zgubiły niejednego gracza, właśnie dlatego zanim podejmiemy konkretną decyzję należy zastanowić się dwa razy.