Uzależnienie od alkoholu jest bardzo ciężką chorobą ale można ją leczyć

Jeszcze kilka lat temu niedużo osób zdawało sobie sprawę z tego, jak wielce ciężką chorobą jest alkoholizm. Co najgorsze, uzależnienie od alkoholu zaczyna się z pozoru niewinnie. Zazwyczaj większość z nas po prostu lubi wypić czasem kilka drinków w towarzystwie przyjaciół.

kieliszek z wódką

Źródło: pixabay.com

Zwykle alkohol kojarzy nam się z rewelacyjną zabawą i imprezami. Jeżeli jednak przychodzą trudne chwile, a my wciąż sięgamy po alkohol – to pierwszy znak, że coś jest nie tak. Najczęściej alkoholizm rozpoczyna się w sytuacji, kiedy zaczynamy pić w samotności i w celu uspokojenia kłopotów. Choroba alkoholowa jest bardzo poważna także dlatego, że zazwyczaj nie zdajemy sobie z niej sprawy. Możliwość napicia się jednego drinka po długim dniu wydaje się fantastycznym sposobem na odpoczynek. Mnóstwo osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wtedy już zaczyna się uzależnienie od alkoholu. Często orientujemy się, że jest z nami źle wtedy, kiedy jest już za późno i jesteśmy już mocno uzależnieni. Nigdy jednak nie jest zbyt późno na zaczęcie terapii – z każdego uzależnienia da się wyjść. Tworzony przez nas ośrodek leczenia uzależnień w Radomiu jest bardzo popularny przede wszystkim ze względu na ogromną skuteczność w leczeniu chorób alkoholowych- ciąg dalszy.

kufle z piwem

Autor: Frô de maracujá!
Źródło: http://www.flickr.com
Dla każdego klienta opracowujemy właściwy dla niego proces leczenia, a następnie robimy wszystko, aby wcielić go w życie.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, przeczytaj dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://zdrowie-legionowo.pl/neurolog/), odnajdziesz tutaj analogiczne informacje.

Zwykle najbardziej pomocna okazuje się terapia grupowa, jeżeli jednak ktoś ma kłopoty z otworzeniem się przed grupą, proponujemy mu psychologa. Bardzo istotne jest, aby pacjent przyznał sam przed sobą, że musi borykać się z uzależnieniem od alkoholu. Jest to najważniejszy krok w każdej terapii- użyteczne źródło. Jeżeli bowiem alkoholik nie będzie zdawał sobie sprawy ze swoich uzależnień, raczej nikt nie będzie w stanie udzielić mu pomocy. Niemal każdy alkoholik będzie wielce potrzebował pomocy ze strony znajomych. Świetnie to wiemy, dlatego niejednokrotnie organizujemy również spotkania z znajomymi naszych pacjentów – poważne rozmowy odbywane w tych przypadkach są naprawdę wielce pomocne.