Zadbane i równe uzębienie

Każdy z nas śni o zdrowych, estetycznych i białych zębach. Niestety nie każdym jest to dane, z tej przyczyny wymyślono stomatologię estetyczną. Zajmuje się ona całym szeregiem zabiegów poprawiających wizerunek własnych zębów. Jednym z nich jest odnowa zębów przednich.

zdrowe zęby

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Obrys zębów można korygować, co jest wspaniałym sposobem dla osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami.
Stomatologia estetyczna Wrocław wykorzystuje najwyższej wersji budulce zezwalają na doskonałe odwzorowanie odcienia zęba, pozyskując wynik spełniający najwyższe standardy estetyczne. Zobacz:
W przypadku obszernych niedoborów, także w bocznych zębach leczonych kanałowo, stomatologia estetyczna proponuje wypełnienia pełnoceramiczne zezwalające na zachowanie części zęba, przy równoczesnych sporych szansach ulepszenia ergonomiczności i wyglądu zębów. Dokonania takie aplikowane są przy pełnych rekonstrukcjach zgryzu i porządnych odbudowach łuków zębowych.
Licówki wykonywane są z porcelany i za pomocą cementu mocowane są do zewnętrznej nawierzchni zęba. Stomatologia estetyczna rekomenduje je pacjentom z zębami silnie przebarwionymi, krzywymi, bądź mocno uszkodzonymi.
Licówki nakładane są na zeszlifowane zęby. Walorem licówek porcelanowych jest nadzwyczaj malutka strata tkanek twardych zęba, również wytrzymałość na przebarwienia, więc przy regularnej pielęgnacji, będą cieszyć przez dłuższy czas. Autor:

gabinet dentystyczny

Autor: viviandnguyen_
Źródło: http://www.flickr.com
Stomatologia estetyczna Wrocław proponuje także korony protetyczne, które sprzyjają analogicznym celom jak licówki, ale w przeciwieństwie do nich otaczają całego zęba ze każdych stron. Pozwala na odnowienie skaleczonego zęba, sprzyja polepszeniu jego układu, wymiarów, albo odcienia. Korony aplikowane są również w leczeniu implantologicznym.
Jako że korona wymaga oszlifowania całego zęba, w związku z tym stosowana jest wyłącznie w wypadkach, w których jest to podejście optymalne. W zależności od wymogów, wykonywane są korony pełnoceramiczne, metalowo-porcelanowe. Mosty wykorzystywane są w wypadkach małych niedoborów zębowych.

Jeśli sądzisz, że omawiany tutaj wpis jest wartościowy oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten link, a zobaczysz więcej informacji trening online.

Nastręczają oszlifowania dwóch przyległych zębów. Most odtwarza stracony ząb poprzez przymocowanie korony do sąsiadujących zębów. Takie rozstrzygnięcie jest możliwe nawet do paru brakujących zębów.