Zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie wynikają z nadwagi, którą ma coraz większa część naszego społeczeństwa.

Lekarze od jakiegoś czasu ostrzegają, że nasze społeczeństwo ma więcej problemów z otyłością. Dotyczy to praktycznie wszystkich, i dzieci i dorosłych, szczególnie pośród młodych ludzi będzie to stanowić duży problem. Młodzi ludzie, którzy tak wcześnie nabędą niepotrzebnych kilogramów w wielu dorosłym mogą mieć sporo problemów żeby się ich pozbyć. Jest wręcz przeciwnie, im ktoś jest starszy, tym ma mniej motywacji i siły do tego, żeby zacząć nad sobą pracować.

Dietetyk

Autor: Good Food
Źródło: Good Food
A zbyt duża waga niesie za sobą mnóstwo zagrożeń zdrowia, w pierwszej kolejności będzie narażony układ sercowo-naczyniowy. Przy zwiększeniu masy ciała o dwadzieścia procent ryzyko miażdżycy i nadciśnienia wzrasta aż osiem razy, znacznie większa jest również częstotliwość pojawiania się udarów i zawałów. Nadwaga ma również duży wpływ na cukrzycę, ogranicza efektywność układu oddechowego oraz prowadzi do kłopotów z układem ruchu. Z tego też powodu w interesie każdego, kto ma zbyt dużo kilogramów musi leżeć ograniczenie wagi swojego ciała do bezpiecznego poziomu.

Głównym powodem problemów z nadwagą jest nieodpowiednia dieta.

Jeżeli zamierzasz sprawdzić prawdziwość informacji zawartych w tym materiale, to kliknij tu i zweryfikuj u źródła a uzyskasz stuprocentową gwarancję w tej kwestii.

W nielicznych przypadkach nadwaga wynika z jakiś poważnych chorób, a znacznie częściej są to po prostu błędy i zaniedbania w codziennym jedzeniu. Za duża ilość słodyczy, słodzonych napojów i tłustych chipsów będą powodować powolne powiększanie wagi ciała.

Najlepszym sposobem na kontrolowanie swojej wagi jest rezygnacja ze wszystkiego, co jest nieodpowiednie, a w ich miejsce spożywanie nabiału, owoców i warzyw. Jeśli ktoś nie będzie wiedział, jak ma się zabrać za układanie jadłospisu, to z pewnością może mu w tym pomóc dobry dietetyk ( Zdrowia). W większych miastach, takich jak na przykład Warszawa, Kraków, Wrocław czy Szczecin bez większych problemów powinno się udać znaleźć odpowiedniego specjalistę, który pomoże w rozwiązaniu problemu. Przy odchudzaniu niezwykle ważna jest jedna rzecz, to znaczy systematyczność. Nie da się bezpiecznie schudnąć i następnie kontrolować wagę bez wielu miesięcy systematycznego odżywiania i radykalnej zmiany złych nawyków.