Herbaty – kilka niezbędnych informacji. Dowiedz się więcej o swoim ulubionym napoju

Herbatę pierwsi skosztowali mieszkańcy kontynentu azjatyckiego. Na Stary Kontynent napój ten trafił dopiero w XVII wieku, ówcześni mieszkańcy Europy nie postrzegali jednak herbaty jako wyjątkowo pysznego napoju, ale jako lekarstwo. Dopiero po upływie dwóch stuleci herbata stała się jednym z bardziej popularnych napojów na kontynencie europejskim.

W XIX wieku herbata horeca stała się napojem o ogromnej popularności i tak jest do dnia dzisiejszego. Większość z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia bez sięgnięcia po przynajmniej jedną filiżankę herbaty. W chwili obecnej zwolennicy tego napoju mogą rozkoszować się piciem nie tylko czarnej herbaty. Na sklepowych półkach pojawiły się już jakiś czas temu herbaty czerwone, białe, zielone oraz mieszanki herbat.

herbata

Źródło: pixabay.com

Dostępne są nie tylko najróżniejsze rodzaje klasycznych herbat, ale także herbaty zapachowe. Herbaty te powstają na bazie zielonej lub czarnej herbaty (najlepsza czarna herbata sklep), a dodawane są do nich między innymi kwiaty lub pączki pomarańczy. Do herbat można dodawać także kwiat jaśminu – . Powstaje wówczas pięknie pachnąca po zaparzeniu herbata jaśminowa.

Ciekawią Cię różnego typu branżowe wątki? Więc kliknij tutaj i przeglądaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Wspomniana Herbata jaśminowa zyskuje powiększające się każdego dnia grono zwolenników, a przede wszystkim zwolenniczek, ponieważ jej picie bardzo pozytywnie wpływa na urodę.

Miłośnicy herbaty mogą własnoręcznie przygotować własną mieszankę lub kupić ją gotową. Jeśli chcemy własnoręcznie przygotowywać mieszanki herbat , to przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w dobrą herbatę czarną lub zieloną, która stanie się podstawą przygotowywanej mieszanki – czytaj o herbatach na stronie Magii Orientu. Kolejny krok to wybór dodatków, które wpłyną na jej smak i aromat. Czarną bądź zieloną herbatę warto łączyć z cynamonem, kandyzowaną bądź suszoną skórką z pomarańczy, identycznie przygotowaną skórką z cytryny, ze zmielonymi ziarenkami kardamonu.

Lista dodatków do samodzielnie przygotowywanej mieszanki herbaty może być naprawdę wyraźnie dłuższa. Warto dodawać do niej ulubione suszone owoce, ale także zioła. Jeżeli chodzi o zioła, to z herbatą nadzwyczaj dobrze komponuje się mięta. Przygotowaną mieszankę trzeba przechowywać w szczelnie zamykanym pojemniczku, aby nie traciła swojego aromatu. Decydując się na własną mieszankę, mamy szansę na przygotowanie niecodziennej herbaty.