piecza nad umierającymi bliskimi

Ochrona paliatywna mieści opiekę nad ciężko chorymi, poprzez użycie kuracji znieczulającej, żeby usprawnić ich jakość życia w ostatnim okresie choroby.

Chory nie ponosi żadnych kosztów za świadczenia lecznicze udzielane w ochronie paliatywnej.
Opieka paliatywna w domu chorego jest częstokroć dla niego najlepszym podejściem.

Przebywa on wśród bliskich ludzi i nie czuje się opuszczony w owych trudnych chwilach. Bywają takie wypadki, kiedy opieka nad umierającymi bliskimi jest niemożliwa z przeróżnych przyczyn. W takim przypadku istnieje możność ulokowania pacjenta w hospicjum hospicjum śląskie (sprawdź inne hospicja Katowice). Nie jest to prosta decyzja dla krewnych, jednakże w takiej sytuacji chodzi o pomoc choremu. W takiej placówce jest trwały dostęp do specyfików przeciwbólowych. Lekarze i pielęgniarki w jakiejkolwiek sytuacji podołają i zdołają pomóc cierpiącym, mają do tego właściwe narzędzia.

Hospicjum śląskie zajmuje się jedynie leczeniem objawowym, którego zamysłem jest terapia niedogodności stanu, w którym odnajduje się pacjent, a nie przyczyn choroby. Głównym przedsięwzięciem jest dążenie do zniesienia, lub obniżenia

Hospicja w Katowicach - pielęgniarki, opieka, opłaty

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com

odczuwanego przez chorego bólu. Bardzo znacząca jest również eliminacja różnych uciążliwości cielesnych. Obecność psychologa, kapelana, również wolontariuszy powiązana jest z doświadczaniem położenia w którym odnajduje się chory, przez niego samego, również jego środowisko. Wolontariusz gra w wielu przypadkach niezwykle znaczącą rolę w opiece hospicyjnej.

Nie tylko pomaga samemu pacjentowi, asystując mu w chorobie, ale także rodzinie, okazjonalnie zastępując ją w opiece nad pacjentem, oferuje swoje przejścia związane z troską i wewnętrznym doznawaniem okresu choroby, umierania bliskiej osoby.

Hospicjum zazwyczaj przyjmuje chorych z zaawansowaną chorobą nowotworową. Z reguły mają już za sobą wszystkie wykonalne kuracje, za wsparciem których medycyna stara się leczyć raka, i znajdują się w końcowych fazach choroby. Zamierzeniem pracy lekarzy i pielęgniarek nie jest już walka z rakiem, lecz minimalizowanie dotkliwego bólu . Cierpienie, żal, lęk są do głębi ludzkie, rzeczywiste i są nieodłączną częścią życia.