Najlepsze przepisy kucharskie do inspiracji na co dzień – cz. 1

Każdy dobrze wie, że nie każde mięso jest lubiane. Jak wiemy jest też sporo ludzi, którzy wcale nie jedzą mięsa. Ale skupiając się na ludziach, którzy jedzą mięso właśnie, to da się powiedzieć, że niemal każdy lubi kurczaka. Nie jest to mięso ciężkie do zrobienia i co niesamowicie ważne pasuje niemalże do wszystkiego. Da się np. zrobić szaszłyki z kurczaka, które perfekcyjnie sprawdzą się w czasie rodzinnych spotkań.

szaszłyki

Autor: Foodpanda.pl
Źródło: Foodpanda.pl
Mięso z kurczaka na sto procent będzie pasowało i maluchom i ich rodzicom i będzie tak samo pyszne, gdy dodamy do niego owoce czy warzywa. Tak, więc dobrze wziąć pod uwagę taki szaszłyki, które dodatkowo bardzo szybko da się przygotować. Nie musimy nie wiadomo ile czekać aż mięso się upiecze. Kolejne pomysły to więcej tutaj

Najlepsza surówka przyda się do obiadu

Jeśli mowa o surówkach, to każdy ma swój niepowtarzalny sposób ich przygotowania. Niby najważniejsze składniki są takie same, ale jeśli mowa o dodatkach i przyprawach, to istnieje pełna dowolność. Oczywiście znajdziemy przepisy na surówki różnego rodzaju w wielu książkach czy gazetkach kulinarnych, ale nie można bać się samodzielnie próbować coś zmienić. Warto metodą prób i błędów wypracować własny idealny przepis na surówkę.

Nie ociągaj się – dużo szczegółów czytaj w serwisie (http://zdrowe-jelita.com/badania/testy-na-borelioze/), który dla Ciebie stworzyliśmy. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek dylematy – z chęcią na nie zareagujemy.

Ale istotne jest również, by nie przesadzić, bo może dojść do tego, że to przestanie być surówka a coś w stylu sałatki z pięciu kontynentów. Zaletą surówek jest to, że są proste.

grill

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Mają perfekcyjnie pasować do tego, co podajemy na obiad. Dlatego komponując składniki na obiad powinniśmy się chwilę zastanowić, jaką surówkę podać do konkretnego mięsa i do którejś kaszy czy ziemniaków, w zależności od tego, co mamy zamiar ugotować. I choć wielu osobom surówki zdają się nieciekawe i passe, to, jeżeli poszuka się inspiracji na dzisiejszych blogach kulinarnych, to łatwo zauważymy, że powraca się do klasyki, a surówka to nic innego jak klasyka w najfajniejszym wydaniu oraz pasuje do wielu potraw, chociażby z rusztu – .

Rzeczywiście dobrze przyłożyć się do robienia dobrej surówki, bo poza tym, że to smaczny dodatek do posiłku, to jeszcze zdrowy. A skoro w dzisiejszych czasach wszystko powinno być zdrowe i przypadkiem nie mieć niepotrzebnych kalorii to na sto procent surówki idealnie wpisują się w ten trend. Można surówki przygotowywać sobie nie jedynie jako dodatek do posiłku, ale też poszaleć z mieszaniem pokrojonych warzyw i owoców i mieć pyszne, fit surówkowe przekąski.