Co zrobić z problemem mającym związek z nietrzymaniem moczu? Jakie są na to rozwiązania?

Mimowolne oddawanie moczu to schorzenie dość wstydliwe, silnie więc wpływa na poczucie komfortu i pewność siebie. Niestety, statystyki podają, że tego rodzaju kłopot odnosi się do wielu kobiet, co najmniej drugiej Polki, natomiast częstotliwość występowania wysiłkowego nietrzymania moczu wzrasta wraz z wiekiem.

Całe szczęście schorzenie może być leczone chirurgicznie albo farmakologicznie, nie każdy jednakowoż wie, że jest również możliwość zrobienia prostego, mało inwazyjnego zabiegu laserowego. Takie laserowe leczenie nietrzymania moczu dosyć mocno ulepsza stan zdrowia oraz polepsza samopoczucie. Czym w ogóle jest to schorzenie? Jest spowodowane zwiotczeniem ścian pochwy, a jednocześnie osłabieniem mięśni dna miednicy, czyli tak zwanych mięśni Kegla. Dość często występuje to po porodzie, przez rozciągnięcie pochwy, pojawia się też w czasie menopauzy.

zabieg

Autor: 123 rf
Źródło: 123 rf

Na skutek zminimalizowania sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy kąt nachylenia cewki już nie jest prawidłowy. Rezultatem tego jest mimowolne wydalanie moczu mające związek z wysiłkiem jaki wkładany jest w wykonywanie najbardziej podstawowych czynności, takiego rodzaju jak dźwiganie czy schylanie – kliknij tutaj. Dodatkowo, nawet przy kichnięciu czy ataku kaszlu może być to męczące. Dodatkowo rośnie uczucie parcia na mocz, co sprawia, że nawet nieduża ilość może być ogromnym dyskomfortem.

Jeśli zaciekawił Cię przedstawiony temat, poznaj serwis adwokat Warszawa, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoją wiedzę.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na obkurczeniu pochwy, a również namnożeniu włókien kolagenowych, jakie odpowiadają za sprężystość jej ścian. Tkanki poddane tego typu zabiegowi mogą się skurczyć, więc jednocześnie pobudzona jest aktywność śluzówki.

W efekcie tego zachodzi wzmacnianie powięzi wewnątrzmacicznej, ścian pochwy i ujścia cewki moczowe, natomiast kąt nachylenia cewki będzie zmniejszony. Każda tkanka jest bardziej elastyczna, pochwa ciaśniejsza, dzięki czemu cewka moczowa działa jak najlepiej, wraca więc poczucie komfortu. Najbardziej często wystarcza zrobienie jednego zabiegu, można go też po miesiącu jeszcze raz wykonać – czytaj na stronę więcej na stronie na stronę się więcej ze strony . Wynik tego będzie się utrzymywał przez wiele lat, natomiast jak będziemy sprawdzać poziom hormonów oraz wzmacniać mięśnie Kegla, to być może taki kłopot już nigdy nie wrócić. Najkorzystniej również stosować preparaty, które będą w tym pomocne, jak Monalisa Touch.