Korzystne oddziaływanie lamp antydepresyjnych dla osób ze skłonnościami do depresji i odczuwających ustawiczne zmęczenie

Analizy nad charakterystyką fal elektromagnetycznych, dowodzą, że określona długość fali widzialnej może wywierać wpływ na pracę organizmu człowieka. Zarówno światło naturalne, jak i sztuczne przedostaje się do naszego organizmu.

Dziewczyna

Autor: tippi t
Źródło: http://www.flickr.com
Przedziera się przez skórę, udowodniono, że najlepsze są fale widzialne wnikające za pomocą narządu wzroku. Nie wszystkie możemy zobaczyć. Zależnie od długości, fale dzielą się na widzialne i niewidzialne dla ludzkiego oka. Mają odmienne właściwości życiowe i w różnym stopniu bywają stosowane w medycynie. Dla dobrego nastroju człowiek musi mieć zasób energii.

Kiedy jej nie ma odczuwamy senność, jesteśmy znużeni. Światło może uspakajać i lampa depresja ośrodki leczenia nerwic i depresji (lampa lecząca depresję sezonową) zmniejsza się, odzyskuje się siły witalne. Lampy do fototerapii, powszechnie określane lampami antydepresyjnymi, to uzupełnienie koniecznej dziennej dozy światła słonecznego. Dzięki światłoterapii ciało człowieka odnajduje spokój wewnętrzny na pewien czas, niekiedy na zawsze. dzięki temu można zminimalizować dawki leków lub je odstawić. Wówczas gdy osoba poczuje się gorzej, powraca na następne naświetlania . Najczęściej można zgłosić się na dziesięć kolejnych naświetlań ). Natężenie i barwa światła oraz rytmiczność bodźców są przyporządkowywane do choroby. Lampa antydepresyjna ma świetlówki emitujące białe światło, wielokrotnie większe aniżeli zwykłe żarówki.

Dodatkowym plusem jest to, że oszczędzają energię. Podczas naświetlań trzeba być w odpowiedniej odległości od źródła światła, która dla każdej lampy jest inna a opisana przez producenta. Nie ma żadnej potrzeby patrzenia wprost, na źródło światła w czasie naświetlania. Można w tym czasie czytać książkę, pisać, oglądać telewizję lub wykonywać inne czynności. Dobór dobrej dla osoby lampy antydepresyjnej jest uzależniony przede wszystkim od stylu życia. Nabywając taką lampę powinniśmy przemyśleć swój schemat dnia i zastanowić się o jakiej porze dnia i jak dużo czasu możemy przeznaczyć na fototerapię.