Kupony oraz remarketing, czyli możliwości w reklamie Google AdWords

Każdy, kto bierze pod uwagę reklamę swojej strony w internecie, bez wątpienia spotkał się z definicją reklamy Google Adwords. Jest to wyjątkowo skuteczne, pozytywnie oceniane przez odbiorców, narzędzie marketingowe, lecz by prawidłowo z niego korzystać, należy je najpierw dobrze poznać.

Na rynku napotkamy sporo ofert dotyczących szkoleń z przygotowywania reklam AdWords. Jeżeli nie mamy czasu lub chęci, by osobiście zgłębiać techniki promowania się w sieci, można skorzystać z oferty profesjonalnej agencji, zajmującej się planowaniem i przeprowadzaniem kampanii AdWords. Niezależnie jednak od tego, którą ścieżkę wybierzemy, warto wiedzieć cokolwiek na temat tego przydatnego mechanizmu marketingowego. Znajdziemy je np. na stronie Artefaktu.

Kampanie Google AdWords umożliwiają emitowanie reklamy witryny internetowej w wyszukiwarce Google. Niepodważalną zaletą tego rodzaju reklamy (polecamy usługi SEO) jest to, że dociera ona do osób, zainteresowanych konkretnymi produktami lub usługami. Idea reklamy AdWords polega na wytypowaniu celnie fraz kluczowych. Jeśli internauta wprowadzi w wyszukiwarkę te właśnie frazy, nad wynikami wyszukiwania ukaże Mu się reklama naszej witryny. Aktualnie coraz popularniejszy jest remarketing AdWords, pozwalający dotrzeć do użytkowników, którzy kiedyś odwiedzili już naszą stronę. To daje nam większą pewność, iż komunikat reklamowy trafi do ludzi rzeczywiście zainteresowanych naszą ofertą.

strona internetowa

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Remarketing AdWords wiąże się z wieloma korzyściami. Dzięki temu narzędziu mamy możliwość z jednej strony pogłębić lojalność naszych dotychczasowych klientów wobec firmy, powiadamiać ich o obecnych promocjach lub przekonywać do transakcji wiązanych, z drugiej jednak strony możemy również namówić do odwiedzin strony i dokonania zakupu kogoś, kto już odwiedził naszą stronę, ale z jakiejś przyczyny rozmyślił się i nie sfinalizował transakcji. Więcej na ten temat dowiesz się w tekście o remarketingu AdWords. Jeśli nigdy wcześniej nie używaliśmy kampanii reklamowej Google, możemy ubiegać się o darmowy kupon AdWords.

Dostaniemy go zarówno wtedy, gdy sami zgłosimy się do Googla z zapytaniem o jego przydzielenie, jak i wtedy, kiedy skorzystamy z profesjonalnej pomocy partnera Google. W obu sytuacjach kupon AdWords dodawany jest do konta, powstałego nie dalej niż czternaście dni przed otrzymaniem kuponu. Taki kupon doliczany jest do wartości kampanii po zużyciu stu złotych.