Najlepszy syrop z pokrzywy – sprawdź również inne zdrowe soki!

Pokrzywa to nie tylko chwast. Od stuleci traktowana jest z uznaniem ze względu na właściwości lecznicze i zalety odżywcze. Sok z pokrzywy mieści wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych pomocnych w wielu chorobach. Od dawna wykorzystywana jest w medycynie naturalnej.

polecany artykuł

Autor: stanze
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej na wiosnę z pokrzywy przyrządzano zupę. Obecnie gospodynie dołączają do karmy dla zwierząt jej rozdrobnione drobno listowie. Medycyna naturalna zachęca, aby przy wiosennym zmęczeniu pić co dzień na wzmocnienie organizmu sok ze dopiero co zebranych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to autentyczna źródło żywych związków koniecznych do harmonijnego działania naszego organizmu (dowiedz się szczegółów – ). Eksperci interesujący się ziołolecznictwem traktują ją wprost za naturalny antybiotyk. Jest to jeden z najbardziej cennych substancji używanych w fitoterapii. Mieści liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki przydatne w terapii dziesiątek schorzeń.

Regularne picie soku z pokrzywy wyraźnie wzmacnia wydalanie z moczem chlorków, mocznika i pozostałych złych wytworów przemiany materii. Z takiego powodu pokrzywa uchodzi za medykament dezynfekujący krew.

Kiedy będziesz zdania, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj dodatkowo szczegóły w linku ginekolog dublin. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Działa też przeciwkrwotocznie, pomniejsza ciśnienie krwi. Z powodu zawartości witamin i soli mineralnych, jest w stanie uzupełnić następujące w czasie wiosennym nieduże braki takich czynników. Zaleca się sok z pokrzywy w sytuacji terapii uszkodzeń miąższu wątroby, kamicy moczanowej, a również w tłumieniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w przewodzie pokarmowym, przy niskim pułapie hemoglobiny i deficytach czerwonych ciałek krwi.

Sok z pokrzywy

Źródło: http://www.flickr.com
Kwas pantotenowy, którego duże ilości zawarte są w pokrzywie sprawia, że sok z niej przejawia cechy przeciwzapalne, aktywujące regenerację tkanek. W medycynie ludowej używany jest do kuracji oparzelin, wrzodów nóg, ropnych schorzeń cery, w terapiach związanych z wypadaniem włosów, jako środek przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a także środek wykrztuśny (źródło). Sok z pokrzywy jest bez trudności przyswajalny, pije się go po rozcieńczeniu w ciepłej wodzie.