Jak rodzice dzieci kalekich starają się o to, żeby ich pociechy mogły w miarę normalnie żyć

Posiadanie dziecka bywa marzeniem wielu małżonków, a kiedy nareszcie owo marzenie się ziści, to niekiedy radość bywa przyćmiona przez chorobę córki. Na szczęście XXI-wieczna medycyna daje niektórym małoletnim pacjentom szanse na całkowite wyzdrowienie, a jeżeli tak sformułowany cel jest zadaniem niemożliwym do wykonania, to dziecko można rehabilitować, aby mogło w dorosłym życiu w miarę normalnie egzystować. A powszednie ćwiczenia wcale nie muszą być żmudne, bo mogą być realizowane również na wolnym powietrzu.

Hipoterapia jest rewelacyjnym sposobem rehabilitowania upośledzonych ruchowo dzieci. Oczywiście zaledwie garstkę opiekunów stać na opłacenie wspomnianych zajęć, stąd część osób musi korzystać z pomocy fundacji. Takie placówki zatrudniają specjalistów decydujących o tym, które z siedmiolatków mogą wsiąść na konia. Natomiast same kucyki muszą być odpowiednio przygotowane do pracy z najmłodszymi, choć wrodzony temperament jest tutaj niezwykle istotny, a łagodność bywa cechą najmocniej pożądaną.

Zajęcia z rehabilitacji też nie muszą być organizowane tylko podczas roku szkolnego, lecz i w wakacje. Idealnym miejscem terapii będzie stadnina koni woj. pomorskie zlokalizowana na terenach atrakcyjnych dla niepełnoletnich turystów, którzy, pamiętajmy, są również pacjentami. Szczególnie dzieciom mieszkającym w potężnych miastach przyda się duża porcja świeżego powietrza, więc parudniowy pobyt nad morzem lub w górach będzie fantastyczną odskocznią od codziennych kłopotów, również dla samych rodziców.

Pomimo tego że hipoterapia nie gwarantuje całkowitego wyzdrowienia

Dziecko z koniem

Autor: Josh Howley
Źródło: http://www.flickr.com

, to jednak kontakt ze zwierzętami ma dobroczynny wpływ na szkraba. Wspomniana forma terapii okazuje się też zalecana podlotkom z zaburzeniami emocjonalnymi lub mającym problemy z utrzymaniem właściwej postawy.

Zaabsorbował Cię opisywany tekst? Zobacz i sprawdź siekacz do cebuli koniecznie, tutaj znajdziesz coś, co z pewnością również Ci się spodoba.

Przejażdżka koniem kusi także zupełnie zdrowe jedenastolatki – przecież wszystkim dzieciom przydaje się kontakt z naturą w tak wyszukanej formie. To znakomita alternatywa dla pozostałych, często niebezpiecznych sportów. A jeśli ktoś przynajmniej raz w w młodych latach popróbuje jazdy konnej, ten najprawdopodobniej już w dorosłym życiu nie będzie planował z niej rezygnować. A notabene, przy spełnianiu prywatnych zamiłowań można pomóc potrzebującym, dla przykładu będąc wolontariuszem w fundacji, która oferuje podopiecznym zajęcia z zakresu hipoterapii.