Jakie pozytywne strony posiada leasing auta? Co przekona do zastanowienia się nad takim rozwiązaniem?

Niektórym osobom zdaje się, że zakup auta jest jedyną opcją, jeśli chcielibyśmy swobodnie korzystać z tego typu pojazdu każdego dnia. Nic bardziej mylnego. Mamy jeszcze przecież leasing, który także ma swoje zalety.

Oto kilka przykładów.
budynek szkoły

Źródło: flickr.com
Istnieje sporo firm, jakie oferują tego typu usługi, dzięki temu nie musimy być skazani po prostu na pojedynczą dostępną na rynku opcję. Przykładem może być leasing Idea Bank. Dzięki niemu możemy korzystać każdego dnia z samochodu, ale bez zamartwiania się wieloma rzeczami, które z reguły są po stronie właściciela. W wielu przypadkach odchodzi nam potrzeba robienia przeglądów, czy nieprzewidzianych napraw, jakie na pewno są zmorą sporej ilości osób mających pojazd na własność.
portal

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Może się wydawać, iż płacenie co miesiąc rat za to, iż mamy możliwość jeździć autem, jest sporym kosztem. Natomiast pomyślmy, że musimy samochód (test na prawo jazdy online) zakupić, wtedy również musimy ponosić koszty, jednak z reguły nawet większe. Wiele osób, gdyby nie wspomniany leasing, raczej nie byłoby w stanie sobie pozwolić na jeżdżenie tak wysokiej klasy autem. To bez wątpienia powinno przekonać tych, co marzą o pojeździe z wysokiej półki. kapitał, który trzeba wydać na starcie, jest o wiele niższy, aniżeli kupno dobrego pojazdu. Poza tym dostajemy auto od nowości, jeszcze z salonu.

Natomiast nabywając samochód, najczęściej chcąc oszczędzić pieniądze, poszukujemy już czegoś mającego kilka lat. Dla przedsiębiorcy plus to także możliwość rozliczenia VAT-u, co dodatkowo zmniejsza wydatki całego przedsięwzięcia.