operowanie schorzeń oczu laserem

Dziś trudno sobie wyobrazić chirurgię oka bez użycia lasera. Zabieg przy pomocy lasera jest aseptyczny i dokładny, a do zrealizowania zabiegu przeważnie starczy znieczulenie miejscowe.

Autor: Centrum Medyczne Scanmed Multime

Laserem jest możliwość poprawiać uszkodzenia wzroku, leczyć zaćmę, jaskrę i choroby siatkówki.

Katarakta pomału, ale nieuchronnie prowadzi do utraty widzenia. Laserowe leczenie zaćmy polega na zamianie naturalnej, jednak zmętniałej soczewki na sztuczną.

Chciałbyś poznać więcej na ten temat – zapewne zaintryguje Cię bieżąca notka, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Po więcej informacji kliknij w link.

Najnowszą, niezwykle precyzyjną techniką, jaka dopiero się popularyzuje, jest femtofakoemulsyfikacja. W trakcie zabiegu skalpel i dłoni chirurga wyręcza laser, który czyni w rogówce porty do wprowadzenia instrumentów, z idealną starannością rozdziela zmętniałą soczewkę od pozostałych tkanek oka, a w następnej kolejności ją niszczy. Potem chirurg przez porty wprowadza narzędzia, eliminuje pokruszoną soczewkę i zastępuje ją syntetyczną. Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po operacji z wykorzystaniem lasera nie trzeba zakładać szwów, gdyż ranka sama zamyka się dokładnie pod wpływem ciśnienia panującego w środku gałki ocznej.

Operacyjne leczenie zeza (operacyjne leczenie zeza) przeważnie przeprowadza się je w trybie ambulatoryjnym. Chory przychodzi na czczo, przeprowadzany jest zabieg i po paru godzinach jest wypisywany do domu. Postanowienia o wypisie do domu podejmuje indywidualnie anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sam zabieg trwa blisko pół godziny. Po zabiegu zakładany jest okład, który zostaje na oku do rana następnego dnia. Przez parę tygodni po operacji używa się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po zabiegu nie można pływać i trzeba zabezpieczać operowane oko przed zabrudzeniem.