W jaki sposób wygląda i kto mógłby przeprowadzić operację nosa?

Nos szeroki, nieco zgarbiony, skrzywiony lub spłaszczony. Jeżeli tylko masz taką ochotę, możesz łatwo zmienić kształt albo nawet wielkość swojego nosa. Wybierz jedynie dobrego lekarza, który wykona operację bezpiecznie i skutecznie.
Duża część osób nie akceptuje wyglądu czy wielkości swojego nosa.

Chcą go jakoś odmienić oraz coraz chętniej poszukują różnorodnego typu pomocy u chirurga plastycznego. Powszechnego przekonania mówiącego o tym, że każdy nos można by uczynić doskonałym oraz w większym stopniu pasującym do twarzy, nie podzielają jednak fachowcy. Nos ogrzewa i oczyszcza przechodzące powietrze. Zarazki oraz kurz wyrzuca później kichnięciem z prędkością ok. 165 km/h. Jeśli nos nie różni się przesadnie od zaakceptowanych standardów estetycznych oraz zręcznie funkcjonuje, to zadaniem lekarza jest przekonanie pacjentów, że operacja dotycząca zmiany kształtu nosa, nie jest w jego interesie. Zazwyczaj kiedy pacjent pozna normy estetyczne przyjęte przez chirurgię plastyczną, najczęściej udaje się go przekonać, że żadna operacja nie jest potrzebna.
panorama - włosy

Autor: Steffan Fredrik Kylland
Źródło: http://www.flickr.com

Przeprowadzają ją chirurdzy plastyczni. Poza tym coraz częściej przeprowadza się takie operacje również w prywatnych klinikach czy gabinetach laryngologii. Chodzi tu o to, że nos po operacji ma być nie tylko ładniejszy, ale również musi być drożny. Żeby uzyskać tego typu efekt, operacja powinna być wykonywana przez laryngologa obeznanego w chirurgii estetycznej lub chirurga plastycznego obeznanego w laryngologii. W ten sposób nie dojdzie do takiej sytuacji, w której nowy nos schludnie wygląda, a jednak pacjent posiada poważne kłopoty przy oddychaniu.

Wówczas konieczna jest druga operacja. Jeśli z kolei wykonujący ją laryngolog nie będzie się znał na chirurgii estetycznej, to może unicestwić naturalną urodę nosa. Nie można przecież przeprowadzać operacji w nieskończoność.