Hospicjum gwarancją troskliwej opieki

Niestety, ludzkie ciało jest zawodne. Schorzenia związane z podeszłym wiekiem oraz choroby nowotworowe przeważnie sprawiają, iż człowiek wymaga całodobowej opieki. Bliscy nie zawsze mają możliwość mu ją zapewnić, gdyż mają swoje obowiązki, jak przykładowo praca zawodowa.

dobre hospicjum śląskie

Autor: Interested Bystandr
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej, nie są przeszkoleni medycznie i niektóre zabiegi ich przerastają. W takich sytuacjach alternatywą okazuje się hospicja w Katowicach () lub hospicjum w innych miastach Polski. Podobnych zakładów jest współcześnie dość wiele, jako że ciągle wzrasta zapotrzebowanie na ich usługi. Polskie społeczeństwo bardzo szybko się starzeje. Każde hospicjum gwarantuje zadowalający poziom opieki, wobec tego wiele osób decyduje się na umieszczenie w nim kogoś bliskiego.

W hospicjach na Śląsku () pracują lekarze i pielęgniarki, którzy są zapoznani z zagadnieniami opieki paliatywnej. Człowiek, jaki znajduje się w końcowym stadium ciężkiej choroby nie jest osobą zwyczajnie chorą, wobec tego jego potrzeby są zupełnie inne, co warto mieć na uwadze. Wymaga z reguły sporo medykamentów (jakie byłyby w stanie zmniejszyć ból) oraz zainteresowania innych ludzi. Do hospicjów niekiedy przychodzą wolontariusze, którzy spędzają czas z pacjentami, czytając im książki, grając z nimi w gry planszowe, czy po prostu rozmawiając. Dużo osób martwi się, że umieszczenie chorego w hospicjum znaczy, że się o niego nie dba. Jest to bardzo nieodpowiednia postawa, ponieważ w domu nie zawsze można zapewnić mu profesjonalną opiekę. Ewentualnie, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, którym jest hospicjum domowe – chory pozostaje z bliskimi, a lekarz oraz pielęgniarka zajmują się nim w ciągu dnia. Jest to doskonały kompromis, w szczególności jeżeli osoba umierająca nie chce przenieść się do zakładu i byłoby to dla niej związane z dużym stresem.

Hospicja zapewniają niezbędną pomoc osobom, jakie umierają.

Poznaj ten serwis (http://www.osadaempatia.pl/leczenie-depresji/), gdyż on na pewno także Cię niezwykle zafrapuje. Opisuje on pokrewną tematykę, zatem nie zwlekaj i kliknij tutaj!

Opiekują się nie tylko ludźmi w wieku podeszłym, ale też małymi dziećmi. Decydując się na umieszczenie kogokolwiek w hospicjum należy wybrać zakład, który znajduje się w sąsiedztwie miejsca zamieszkania, by nie mieć problemów z ewentualnym dojazdem. Dla chorego naprawdę istotne znaczenie ma systematyczny kontakt z rodziną bądź przyjaciółmi.