Z jakiego powodu powinno się regularnie chodzić do stomatologa, jakie to ma znaczenie dla stanu naszych zębów.

Obecna cywilizacja niestety nie jest łaskawa dla zębów. Bardzo duże ilości słodyczy i niepilnowanie higieny jamy ustnej powodują, że wielu ludzi ma jakieś problemy z próchnicą. Zwłaszcza u dzieci jest to duży problem, bowiem ubytki które się pojawiły w młodym wieku zaciążą przez resztę życia, przy zaniedbaniach prowadząc nawet do powypadania zębów.

Z tego też powodu niezwykle istotne jest regularne odwiedzanie dentysta, a w przypadku wystąpienia jakiś kłopotów szybkie ich wyleczenie. Lekarze proponują, żeby przynajmniej raz w roku odwiedzić gabinet stomatologiczny kraków w celu kompleksowego sprawdzenia stanu jamy ustnej. Dzięki temu da się wychwycić wszystkie powstałe od ostatniej wizyty ubytki, i je w miarę tanio i bezboleśnie wyleczyć.

Zielony fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jeżeli ktoś będzie zaniedbywał kontrolne wizyty, lub sok z jęczmienia w proszku nic nie zamierza zrobić ze znalezionymi w ich trakcie ubytkami, to dalsze leczenie już takie tanie może nie być. Jeśli będzie konieczność usunięcia nerwów, to koszt leczenia jednego zęba może nawet wynieść kilkaset złotych, a niekiedy będzie trzeba go po prostu wyrwać. Zobacz też

Tak więc widać, że opłaca się regularnie odwiedzać dentystę i leczyć ubytki, które się znajdzie. Pomimo tego, że za każdą taką wizytę będzie trzeba zapłacić, to jednak w dłuższym okresie czasu wydatki mogą być mniejsze, niż dopuszczenie do poważniejszych zmian, które będą wymagać długiego i drogiego leczenia. Lecz dentysta kraków to nie samo leczenie ubytków, bardzo dużym zainteresowaniem zaczyna się bowiem cieszyć stomatologia estetyczna. W tym przypadku raczej nie chodzi o leczenie zębów, ale o poprawę ich wyglądu. Zabiegi stomatologii estetycznej to w pierwszej kolejności wybielanie zębów i usuwanie kamienia.

Ogromne ilości kawy, palenie papierosów i niewłaściwa dieta sprawiają, że zęby stają się żółte lub ciemnieją, dzięki specjalnym zabiegom da się przywrócić ich naturalny wygląd. Wiele osób boryka się także z krzywymi zębami, takimi problemami zajmuje się z kolei ortodonta kraków. Dzięki specjalnym aparatom ortodontycznym większość takich problemów daje się w szybkim czasie wyleczyć.